Anna Łukasiak brązową medalistką mistrzostw świata w zapasach

Strona głównaSporty walkiZapasyAnna Łukasiak brązową medalistką mistrzostw świata w zapasach

Anna Łukasiak kapitalnie zaprezentowała się na Mistrzostwach Świata w zapasach, które odbywają się w serbskim Belgradzie. Polka startowała w kategorii do 50. kilogramów i wywalczyła brązowy medal. Do walki o niego przystąpiła po pomyślnym przejściu repasaży. Wcześniej w ćwierćfinale musiała uznać wyższość Japonki Yui Susaki. Nie przeszkodziło to jednak Polce w walce o medal. Ostatecznie w starciu o brąz w dramatycznych okolicznościach pokonała Nigeryjkę Miesinnei Mercy Genesis.

Największy sukces w dotychczasowej karierze

Dla Anny Łukasiak brązowy medal mistrzostw świata w zapasach to największy sukces w dotychczasowej karierze. Wcześniej reprezentantka polski dwukrotnie stawała na trzecim miejscu podium Mistrzostw Europy w latach 2021 i 2022. W Belgradzie rozpoczęła rywalizację od fazy 1/8 finału, gdzie pokonała Francuzkę Julie Martine Sabatie. Niestety w ćwierćfinale lepsza od Polki okazała się Japonka Yui Susaki. Anna Łukasiak przegrała w zaledwie 29 sekund, jednak pozostała jej walka w repasażach.

Tam zmierzyła się z Wietnamką Thi Xuan Nguyen. Stawką tego pojedynku była szansa na udział w walce o trzecie miejsce na światowym czempionacie. Pojedynek miał bardzo wyrównany przebieg, jednak ostatecznie górą w nim była Anna Łukasiak, która wygrała 4:3. Dzięki temu mogła walczyć o brąz. Tam przegrywała już 0:2 z Nigeryjką Miesinnei Mercy Genesis. W dramatycznych okolicznościach udało jej się odwrócić losy pojedynku i sięgnęła po pierwszy w karierze medal mistrzostw świata

Jowita Wrzesień też powalczy o medal

O medal na mistrzostwach w Belgradzie powalczy również Jowita Wrzesień, która przegrała w półfinale kategorii do 59 kilogramów. Polka musiała uznać wyższość Norweżki Grace Jakob Bullen. W związku z tym w czwartek 15 września powalczy w starciu o brąz. Zmierzy się tam z lepszą z pary Erdenesuvd Bat Erdene z Mongolii i Abigail Elizabeth Nette ze Stanów Zjednoczonych. W rywalizacji kobiet w grze pozostaje jeszcze Anhelina Lysak, która powalczy w repasażach