Brązowy medal Jekateriny Kurakowej na Lombardia Trophy

Strona głównaSporty zimoweBrązowy medal Jekateriny Kurakowej na Lombardia Trophy

Reprezentująca Polskę Jekaterina Kurakowa udanie rozpoczęła kolejny sezon w łyżwiarstwie figurowym. Na najbliższe miesiące przygotowała dwa nowe programy i trzeba przyznać, że realizuje je doskonale. Podczas zawodów Lombardia Trophy zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. Lepsze od niej były tylko Japonki Rinka Watanabe oraz Kaori Sakamoto.

Solidny występ w Bergamo

Jekaterina Kurakowa startowała w Lombardia Trophy w Bergamo. Zawody zaliczane są do kategorii Challengerów. Reprezentantka Polski przygotowała program krótki do kompilacji piosenek „A Little Less Conversation” i „A Little Less Conversation” autorstwa Elvisa Presleya. Młoda łyżwiarka figurowa pojechała dobrze i zanotowała tylko niewielkie błędy w kombinacji skoków. Poskutkowało to stratą kilku punktów, jednak po pierwszej części zmagań z wynikiem 59.24 plasowała się na czwartej pozycji. Za choreografię Jekateriny Kurakowej do tej części odpowiada Ivan Righini.

Udany atak na podium

Jeszcze lepiej poszło jej w programie dowolnym. Tam wystąpiła do muzyki z filmu Odlot. Choreografia została przygotowana przez Massimo Scalę. Zaprezentowała się doskonale i z wynikiem 129.17 wskoczyła na trzecie miejsce w klasyfikacji. Dzięki temu zdobyła brązowy medal Lombardia Trophy serii Challenger. To już jej piąty medal zawodów tej rangi w karierze. Pierwsze miejsce w Bergamo zajęła Japonka Rinka Watanabe, która wykorzystała problemy rodaczki Kaori Sakamoto. Ta druga upadła w programie dowolnym i spadła na drugie miejsce w klasyfikacji.

Słabszy występ Jenny Hertenstein i Damiana Binkowskiego

W konkurencji par tanecznych oglądaliśmy duet Jenna Hertenstein i Damian Binkowski. Łącznie zdobyli 130.47 punktów i zajęli dziesiąte miejsce w zawodach. Rywalizację par tanecznych wygrali Włosi Charlène Guignard i Marco Fabbrim. Wyprzedzili Litwinów Allison Reed i Sauliusa Ambrulevičiusa oraz rodzeństwo Taschlerów. Kolejne zawody serii Challenger odbędą się za tydzień w niemieckim Oberstdorfie. Będzie to Nebelhorn Trophy