Legia Warszawa – Raków Częstochowa w finale Pucharu Polski

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaLegia Warszawa - Raków Częstochowa w finale Pucharu Polski

Niespodzianek nie było i w tegorocznym finale Pucharu Polski zmierzą się Legia Warszawa i Raków Częstochowa. Oba zespoły nie bez trudu pokonały w półfinałach niżej notowanych rywali. Legia wygrała 1:0 z drugoligowym KKS Kalisz, a Raków takim samym wynikiem zakończył starcie z pierwszoligowym Górnikiem Łęczna. W wielkim finale 2 maja spotkają się drużyny, które do końca sezonu powinny też walczyć o mistrzostwo kraju. Zapowiada się emocjonujące widowisko.

Trudna przeprawa Legii w Kaliszu

Dość nieoczekiwanie w Kaliszu drugoligowy KKS postawił się faworyzowanej Legii Warszawa. Dla gospodarzy był to najważniejszy mecz w historii. Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla Legii, która już w 2. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Igora Strzałka. Później mecz się wyrównał, a gospodarze próbowali zagrozić faworytom. Legia w kilku sytuacjach może mówić o sporym szczęściu, jednak ostatecznie udało się jej utrzymać prowadzenie i awansowała do finału Pucharu Polski. Ostatnio grała w nim w sezonie 2017/18, gdy sięgnęła po tytuł.

Raków o jedną bramkę lepszy od Górnika Łęczna

Raków Częstochowa to lider tabeli Ekstraklasy i główny faworyt do zdobycia mistrzostwa kraju. W Pucharze Polski również idzie im świetnie. Podopieczni Marka Papszuna triumfowali w dwóch ostatnich edycjach w sezonach 2020/21 i 2021/22 i teraz mają chrapkę na trzecie zwycięstwo z rzędu. W półfinale musieli się jednak sporo napocić, aby pokonać pierwszoligowy Górnik Łęczna. Spotkanie rozgrywane było pod dyktando faworyta, jednak długo brakowało konkretów. Te przyszły na początku drugiej połowy. W 47. minucie w pole karne rywali dośrodkował Jean Carlos Silva, a piłka spadła pod nogi Bartosza Nowaka. Ten nie miał problemu ze strzeleniem bramki i wyprowadził Raków na prowadzenie. Spotkanie później prowadzone było pod kontrolą częstochowian. Utrzymali prowadzenie 1:0 i to oni zameldowali się w finale Pucharu Polski.

Wielki finał 2 maja

Od kilku lat tradycją stało się rozgrywanie finału Pucharu Polski 2 maja w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie Legia Warszawa – Raków Częstochowa odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Raków stanie przed szansą na zdobycie trzeciego trofeum w historii i jednocześnie trzeciego pucharu z rzędu. Najwięcej zwycięstw w Pucharze Polski na koncie ma Legia Warszawa. W tym roku powalczy o 20. triumf.