Porażka VIVE Kielce po zaciętym meczu na Węgrzech. Veszprem był za mocny

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychPorażka VIVE Kielce po zaciętym meczu na Węgrzech. Veszprem był za mocny

Szczypiorniści VIVE Kielce przegrali wyjazdowe spotkanie z Telekom Veszprem w ramach 13. kolejki grupy B Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Gdyby polski zespół wygrał, to już teraz mógłby świętować bezpośredni awans do ćwierćfinału. Tym razem jednak węgierski Veszprem okazał się za mocy i piłkarze ręczni o awans zagrają 9 marca przed własną publicznością, gdy podejmą najsłabsze w grupie Dynamo Bukareszt z Rumunii. Czwartkowy mecz z Węgrami był bardzo wyrównany, jednak ostatecznie dwoma bramkami wygrali gospodarze.

Dobry start Kielczan

Podopieczni Talanta Dujszebajewa bardzo dobrze rozpoczęli spotkania z Veszpremem i wydawało się, że mogą mieć wszystko pod kontrolą. Już po kilku minutach Kielczanie prowadzili trzema bramkami 8:5, jednak zaraz przewaga zaczęła topnieć i do głosu doszli gospodarze. Zawodnicy węgierskiego zespołu w drugiej części pierwszej połowy byli skuteczniejsi, dzięki czemu wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Po 30 minutach gry na tablicy wyników było 18:16.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli zawodnicy VIVE Kielce, którzy zdobyli cztery pierwsze bramki i wyszli na prowadzenie 20:18. Tym samym powtórzyła się historia z pierwszej połowy, gdzie polski zespół dobrze zaczynał, a z czasem jego mała przewaga topniała i to on musiał gonić wynik. Tak było i tym razem, ponieważ od wyniku 23:22 dla VIVE kolejne cztery bramki rzucili szczypiorniści Veszpremu. Z czasem wyszli na pięciobramkowe prowadzenie i było wiadomo, że Kielczanie nie zdołają wygrać tego meczu. Walczyli do końca o remis, jednak ta sztuka też im się nie udała. Ostatecznie Veszprem wygrał 35:33 i zachował szanse na bezpośredni awans do ćwierćfinału, a Kielczanie muszą poczekać ze świętowaniem do przyszłego tygodnia, o ile zgodnie z planem pokonają wówczas Dynamo Bukareszt. Najwięcej bramek dla VIVE rzucili: Alex Dujszebajew (6), Dylan Nahi (6) i Artsem Karalek (4).

Telekom Veszprem – VIVE Kielce    35:33 (18:16)