Polska – Francja 4:0. Udany początek sezonu reprezentacyjnego siatkarek

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePolska - Francja 4:0. Udany początek sezonu reprezentacyjnego siatkarek

Reprezentantki Polski wygrały przed własną publicznością 4:0 z Francuzkami i udanie zainaugurowały sezon kadr narodowych. Podopieczne Stefano Lavariniego w Radomiu były wyraźnie lepsze od rywalek. Wygrały wszystkie cztery rozegrane w środę sety. Najbardziej wyrównana gra miała miejsce w drugiej partii, gdy biało-czerwone na przewagi zwyciężyły 30:28. Trener w tym meczu dał zagrać licznemu gronu zawodniczek. Był to pierwszy mecz sezonu reprezentacyjnego.

Pewna wygrana z Trójkolorywmi na inaugurację

Jeszcze przed meczem faworytkami do zwycięstwa były Polki. Spodziewaliśmy się jednak trudnego pojedynku. Podopieczne Stefano Lavairniego znajdują się w mocnym treningu i już niedługo rozpoczną zmagania w Lidze Narodów. Teraz przyszła pora na pierwszy test w meczu towarzyskim. Pierwsze minuty meczu należały jednak do rywalek. To one wyszły na prowadzenie 15:11. Wówczas Polki się przebudziły. Szybko odrobiły straty i wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Partia zakończyła się 25:21. Niezwykle wyrównany był drugi set, w którym gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie partia kończyła się na przewagi. Polki obroniły jedną piłkę setową i wygrały 30:28

Rozpędzone biało-czerwone poszły po swoje w kolejnej partii. Ta nie miała większej historii. Gospodynie zakończyły ją 25:11 i wygrały spotkanie 3:0. Później oba zespoły rozegrały jeszcze jednego seta. W nim oglądaliśmy jeszcze więcej zmienniczek. Pokazały się z dobrej strony i pokonały Francuzki 25:23. Dzięki temu pierwszy mecz towarzyski z tym rywalem zakończył się wynikiem 4:0. Z dobrej strony pokazały się m.in.: Magdalena Stysiak, Olivia Różański, Katarzyna Wenerska, Martyna Łukasiak, Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska czy też Maria Stenzel. Drugie spotkanie zaplanowano na czwartek 25 maja i biało-czerwone ponownie powinny powalczyć o pewne zwycięstwo.

Polska – Francja 4:0 (25:21, 30:28, 25:11, 25:23)

Przygotowania do kluczowych imprez

Mecze towarzyskie i zbliżająca się Liga Narodów będą pełniły dla Polek rolę przygotowań do kluczowych imprez w tym sezonie. Tymi bez wątpienia są kwalifikacje do igrzysk olimpijskich oraz Mistrzostwa Europy. Biało-czerwone zaczęły sezon mocno i liczymy na to, że potwierdzą to również w Lidze Narodów, która rozpoczyna się już we wtorek 30 maja. Pierwszy mecz Polki zagrają z Kanadyjkami.