Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Strona głównaRugbyRugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo Sopot. To szóste mistrzostwo Polski dla zespołu BUDO 2011, jednak pierwsze po tym, jak przeniesiono jego siedzibę z Łodzi do pobliskiego Aleksandrowe Łódzkiego. Najlepszym graczem finału był Kamil Brzozowski, który zdobył wszystkie 12 punktów dla nowych mistrzów Polski.

Wielki sukces rugbistów BUDO 2011

W rundzie zasadniczej wyższe miejsce zajęli rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki. Dzięki temu wielki finał Ekstraligi 2022/23 odbywał się na ich stadionie. Spotkanie od początku trzymało w napięciu. Jako pierwszy punkty zdobył niespełna 40-letni Robert Olszewski z Ogniwa Sopot. Później oba zespoły zdobywały punkty po rzutach karnych. Wykonywano je skutecznie, a na przerwę to goście schodzili przy prowadzeniu 8:6 i byli bliżej wywalczenia tytułu mistrzowskiego

Po przerwie jednak wszystko się zmieniło. Początek był jednak bardzo nerwowy, ponieważ obie ekipy dwukrotnie myliły się z rzutów karnych. W ostatnim kwadransie więcej spokoju i skuteczności zachowali gospodarze. Ponadto w 68. minucie z boiska z czerwoną kartką wyleciał Vah Halaifonua z Ogniwa Sopot. To otworzyło graczom BUDO 2011 więcej przestrzeni. Wykorzystali to bardzo szybko. Wyszli na prowadzenie 9:8, a w doliczonym czasie gry wynik na 12:8 ustalił Kamil Brzozowski. Dzięki temu zespół BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zdobył swój szósty tytuł mistrzowski w historii.

BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki – Ogniwo Sopot 12:8 (6:8)

Ogniwo Sopot drugi raz z rzędu ze srebrem

Dla graczy Ogniwa Sopot to drugi srebrny medal wywalczony z rzędu. Ponownie byli blisko tytułu, jednak trochę do tego zabrakło. Łącznie to dziesiąte wicemistrzostwo Polski dla sopocian. Z zespołem po 12. latach pracy na stanowisku trenera żegna się Karol Czyż. Do klubu przyszedł w momencie, gdy ten znajdował się na zapleczu Ekstraligi. Bardzo szybko jednak sprawił, że Ogniwo Sopot dołączyło do krajowej czołówki i regularnie walczy o tytuł mistrza Polski.