Chinki rywalkami Polek w półfinale siatkarskiej Ligi Narodów

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówChinki rywalkami Polek w półfinale siatkarskiej Ligi Narodów

Biało-czerwone poznały swoje rywalki w półfinale siatkarskiej Ligi Narodów. W meczu o awans do finału zmierzą się z Chinkami, które 3:1 pokonały reprezentantki Brazylii. Ostatni mecz pomiędzy Polkami i Chinkami został rozegrany 17 czerwca i wówczas w trzech setach wygrały podopieczne Stefano Lavairniego. Liczymy na to, że w sobotę w Arlington pójdą za ciosem i awansują do wielkiego finału Ligi Narodów.

Chinki lepsze po czterosetowym pojedynku

Mecz Brazylijek z Chinkami miał zadecydować o tym, która z tych drużyn zmierzy się z Polską w półfinale Ligi Narodów w siatkówce. Spotkanie od początku układało się po myśli Azjatek, które szybko wyszły na prowadzenie 2:0 w setach. Trzecią partię wygrały Brazylijki, jednak na nic więcej tego dnia nie było ich stać. W czwartym secie znów lepsze okazały się Chinki i to one będą rywalkami biało-czerwonych w półfinale tegorocznej Ligi Narodów. Zapowiada się bardzo emocjonujące starcie.

Powtórzyć wynik z rundy zasadniczej

Polki i Chinki mierzyły się ze sobą 17 czerwca w rundzie zasadniczej. Wówczas biało-czerwone nie dały rywalkom żadnych szans i wygrały z nimi 3:0 (25:20, 25:23 i 25:22). Choć wynik mówi co innego, to jednak spotkanie było bardzo wyrównane i o zwycięstwie Polek zadecydowały niuanse. Finalnie Polki wygrały rundę zasadniczą Ligi Narodów, a Chinki zajęły w niej dobre czwarte miejsce. Historia wcześniejszych pojedynków przemawia za Azjatkami. Przed czerwcowym pojedynkiem Chinki wygrały pięć spotkań z rzędu z Polkami. Przełamanie biało-czerwonych nastąpiło dopiero w tym roku i liczymy na to, że w sobotę pójdą za ciosem

Półfinałowy mecz pomiędzy Polską i Chinami zaplanowano na sobotę 15 lipca. Biało-czerwone po raz pierwszy w historii awansowały do półfinału Ligi Narodów. Teraz staną przed szansą na wywalczenie historycznego medalu, który jest już na wyciągnięcie ręki. Sobotni mecz rozpocznie się o 23:00 czasu polskiego. W drugim półfinale Amerykanki zmierzą się z Turczynkami. Faworytkami wydają się być gospodynie, dla których cennym wsparciem będzie doping swoich kibiców.