Bolesny debiut Zagłębia Lubin w Lidze Mistrzyń. Wysoka porażka z RK Lublana

Strona głównaPiłka ręcznaBolesny debiut Zagłębia Lubin w Lidze Mistrzyń. Wysoka porażka z RK Lublana

Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębie Lubin w sobotę zadebiutowały w Lidze Mistrzyń. Niestety już w pierwszym meczu doznały wysokiej porażki z RK Krim Mercator Lublana. Spotkanie przed własną publicznością zakończyło się wynikiem 18:36. Podopieczne Bożeny Karkut zebrały pierwsze doświadczenia w elitarnych rozgrywkach. Debiut zapamiętają na długo, niestety nie będą do pozytywne wspomnienia. Kolejny mecz Miedziowe rozegrają 16 września na wyjeździe z Rapidem Bukareszt.

Dominacja rywalek ze Słowenii

Spodziewaliśmy się bardzo trudnego meczu. Mistrzynie Polski z KGHM MKS Zagłębia Lubin debiutowały w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzyń EHF. Już na starcie mierzyły się z doświadczoną drużyną RK Krim Mercator Lublana. Słoweński gigant jest stałym bywalcem tych rozgrywek i był zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w sobotę. Niestety potwierdziło się to na boisku. Podopieczne Bożeny Karkut nie mogły znaleźć recepty na dobrze dysponowane rywalki. Co ciekawe, w składzie ekipy z Lublany od pierwszych minut grała rozgrywająca reprezentacji Polski Aleksandra Rosiak

Pierwsza połowa rozpoczęła się od wyraźnej dominacji drużyny ze Słowenii. Rywalki bardzo szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Na tablicy wyników było 8:2. Później rywalki tylko powiększały prowadzenie. Na przerwę piłkarki Zagłębia Lubin schodziły, przegrywając aż 6:19. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, choć gospodynie próbowały mocniej przeciwstawić się rywalkom. Z drugiej strony zespół RK Krim Mercator Lublana przesadnie nie forsował tempa, bo miał już wygraną w kieszeni. Mecz zakończył się wynikiem 36:18 dla zespołu, który po raz 29. gra w Lidze Mistrzyń. Dla Zagłębia Lubin był to debiut w tych rozgrywkach. Z każdym kolejnym meczem powinno być tylko lepiej.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – RK Krim Mercator Lublana 18:36 (6:19)

Za tydzień mecz w Bukareszcie

Miejmy nadzieję, że porażka w debiucie długo nie będzie tkwiła w głowach zawodniczek z Lubina. Okazja do rehabilitacji już za tydzień. W sobotę 16 września mistrzynie Polski zagrają w Rumunii z Rapidem Bukareszt. Doświadczenie ponownie będzie po stronie rywalek, jednak liczymy na to, że piłkarki Zagłębia Lubin zagrają zdecydowanie lepiej i pokuszą się o sprawienie niespodzianki.