Pia Skrzyszowska trzecia na mityngu w Zagrzebiu

Strona głównaLekkoatletykaPia Skrzyszowska trzecia na mityngu w Zagrzebiu

Pia Skrzyszowska zajęła trzecie miejsce na mityngu Memorial Borisa Hanžekovića w chorwackim Zagrzebiu. Polka dobrze zaprezentowała się na swoim koronnym dystansie na 100 metrów przez płotki. Finiszowała z czasem 12.73. Pierwsze miejsce zajęła Jasmine Camacho-Quinn z Portoryko. W zawodach oglądaliśmy jeszcze m.in.: Michała Rozmysa, Angelikę Sarnę, Weronikę Lizakowską i Kingę Królik. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour – Gold.

Kolejne podium Skrzyszowskiej

Reprezentantka Polski Pia Skrzyszowska zajęła trzecie miejsce w mityngu w Zagrzebiu, który organizowany był ku pamięci Borisa Hanžekovića. Polka pobiegał szybko i dobrze, dzięki czemu finiszowała z czasem 12.73. Pierwsze miejsce zajęła reprezentantka Portoryko Jasmine Camach-Quinn z czasem 12.47. Drugie miejsce zajęła Holenderka Nadine Visser, która finiszowała 0,09 sekundy przed Polką. Trzecie miejsce w Zagrzebiu to kolejny sukces w karierze młodej Pii Skrzyszowskiej. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour – Gold. To też dobry prognostyk przed finałem diamentowej ligi, który odbędzie się za tydzień w Eugene w Stanach Zjednoczonych

Jak spisali się pozostali biało-czerwoni?

W Zagrzebiu oglądaliśmy jeszcze kilkoro biało-czerwonych. Ósme miejsce w biegu na 800 metrów zajęła Angelika Sarna. Finiszowała z wynikiem 2:01.11. Rolę rozprowadzającej w tym biegu pełniła Aneta Lemiesz. Wygrała Słowenka Anita Horvat. Niestety zmagań na 3000 metrów nie ukończył Michał Rozmys. Słabiej poszło Weronice Lizakowskiej na dystansie 1500 metrów. Zajęła dopiero 16. miejsce z czasem 4:12.52. Wygrała Hiszpanka Esther Guerrero, która miała czas o blisko 10 sekund lepszy od reprezentantki Polski.

Dwie Polki oglądaliśmy również na dystansie 2000 metrów w biegu z przeszkodami. Niestety obie nie ukończyły rywalizacji. W Chorwacji zaprezentowały się Kinga Królik i Agnieszka Chorzępa. Pierwsze miejsce zajęła Kenijka Beatrice Chepkoech z dużą przewagą nad resztą stawki.