Pewne zwycięstwo Polek na otwarcie turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePewne zwycięstwo Polek na otwarcie turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich

Polskie siatkarki pewnie pokonały 3:0 Słowenki i udanie rozpoczęły turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Biało-czerwone rywalizują w zmaganiach rozgrywanych w Łodzi, dzięki czemu mogą liczyć na żywiołowe wsparcie swoich kibiców. Podopieczne Stefano Lavariniego prowadziły od początku do końca. Już w niedzielę rozegrają swój kolejny mecz. Zmierzą się w nim z siatkarkami z Korei Południowej.

Błyskawiczne zwycięstwo biało-czerwonych

Turniej kwalifikacyjny w Łodzi to szansa na wywalczenie przepustki do turnieju olimpijskiego w Paryżu. Polki doskonale zdają sobie sprawę z wagi tego turnieju i udowodniły to w swoim pierwszym meczu. Były faworytkami starcia ze Słowenkami i je zdominowały. Pierwsza partia rozpoczęła się od kilkupunktowego prowadzenia biało-czerwonych. Miały wszystko pod kontrolą i seta zakończyły wynikiem 25:18. Jeszcze większą przewagę uzyskały w kolejnej partii. Drugi set był w miarę wyrównany tylko do stanu 10:8. Później Polki przejęły inicjatywę i szybko powiększały swoją przewagę. Ostatecznie set zakończył się wysokim zwycięstwem 25:15.

Polki były o włos od pierwszego przekonującego zwycięstwa w Łodzi. Nieoczekiwanie trzeci set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Polki ponownie szybko zbudowały kilkupunktową przewagę, jednak w końcówce rywalki dodatkowo się napędzały. Słowenki zdobyły pięć punktów z rzędu i zrobiło się 24:22. Na szczęście ostatnie słowo należało do podopiecznych Stefano Lavariniego, które wygrały 25:22 i od 3:0 rozpoczęły walkę o awans na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu. Najwięcej punktów dla Polek zdobyły: Magdalena Stysiak (18), Olivia Różański (14) i Agnieszka Korneluk (12).

Polska – Słowenia 3:0 (25:18, 25:15, 25:22)

W niedzielę mecz z Koreą Południową

Drugi mecz w turnieju Polki rozegrają już w niedzielę. Wówczas zmierzą się z reprezentacją Korei Południowej. W tym roku obie drużyny mierzyły się już w Lidze Narodów i Polki wygrały 3:0. Ostatnie sześć spotkań pomiędzy tymi zespołami kończyło się zwycięstwami biało-czerwonych. Liczymy na to, że w niedzielę będzie ponownie i Polki przybliżą się do awansu na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu. Początek meczu o 17:30.