Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Strona głównaTenisZuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz stworzyła duet deblowy ze Słowaczką Laurą Cilekovą. W świetnym stylu awansowały do finału, jednak tam musiały uznać wyższość rozstawionych z jedynką Eleny-Teodory Cadar z Rumunii oraz Sandry Samir z Egiptu. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach.

Droga do finału

Od początku turnieju w egipskim Szarm el-Szejk Zuzanna Bednarz i Słowaczka Laura Cilekova spiswały się bardzo dobrze. W I rundzie po dwóch wyrównanych setach wygrały 7:5, 7:5 z Anastazją Sergienko z Rosji i Martiną Smolenovą ze Słowacji. Dzięki temu awansowały do ćwierćfinału. Tam mierzyły się z rozstawionymi z dwójką faworytkami Paulą Cembranos ze Szwajcarii i Patrycją Paukstyte z Litwy. Spotkanie było bardzo zacięte. Polsko-słowacki duet przegrał pierwszego seta, jednak zdołał odwrócić losy rywalizacji i wygrać w super tie-breaku 10:7

Pojedynek półfinałowy to już starcie z turniejową trójką. Zuzanna Bednarz i Laura Cilekova grały z Rosjankami Aleksandrą Pospelovą i Radą Zolotarevą. Spotkanie było bardzo jednostronne. Od początku zdecydowanie lepiej na korcie spisywały się Bednarz i Cilekova i zasłużenie wygrały 6:3, 6:4. W ten sposób zameldowały się w wielkim finale. Tam czekał je bój z rozstawionymi z jedynką Eleną-Teodorą Cadar z Rumunii oraz Sandrą Samir z Egiptu. Niestety tym razem wyraźnie lepsze były rywalki, które szybko wygrały 6:1, 6:4 i to one sięgnęły po triumf w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk na kortach twardych.

Zuzanna Bednarz (Polska) i Laura Cilekova (Słowacja) – Elena-Teodora Cadar (Rumunia, 1) / Sandra Samir (Egipt, 1) 1:6, 4:6

Martyna Kubka w finale singla

W ślady swojej koleżanki poszła Martyna Kubka (487. WTA), która jako rozstawiona z jedynką awansowała w sobotę do finału turnieju singlowego w Szarm el-Szejk. W nim spotka się z turniejową dwójką Katariną Kuzmovą (511. WTA) ze Słowacji. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 1 października. Martyna Kubka stanie przed szansą na odniesienie cennego zwycięstwa singlowego.