Sroga lekcja od Anglików. Polacy przegrali 1:5 w Elite League u-20

Strona głównaPiłka nożnaSroga lekcja od Anglików. Polacy przegrali 1:5 w Elite League u-20

Wysoką porażką Polaków zakończył się piątkowy mecz rozgrywek Elite League u-20 w piłce nożnej. Młodzi reprezentanci Polski od początku starcia w Białymstoku odstawali od swoich rywali. Ostatecznie przegrali 1:5. Honorowe trafienie dla biało-czerwonych zanotował Jan Żuberek. Podopieczni Miłosza Stępińskiego nie mają dużo czasu na rozpamiętywanie porażki. Już 26 marca na wyjeździe zagrają z rówieśnikami z Rumunii.

Bolesna porażka Polaków z młodymi Anglikami

Turniej Ośmiu Narodów (Elite League) to młodzieżowe rozgrywki piłkarskie dla reprezentacji w kategorii u-20. Występują w nich czołowe europejskie drużyny. Do tego grona należą też Polacy, którzy są jednymi z pomysłodawców tych rozgrywek. W piątkowy wieczór w Białymstoku kadra prowadzona przez Miłosza Stępińskiego rywalizowała z rówieśnikami z Anglii. Polacy do meczu podchodzili z dorobkiem siedmiu punktów po czterech kolejkach. Wcześniej wygrali z Portugalią i Czechami

Tym razem czekało na nich kolejne duże wyzwanie. Choć Anglicy rozpoczęli Elite League od trzech porażek, to jednak później podnieśli się i wygrali 3:2 na wyjeździe z Niemcami. W Białymstoku liczyliśmy na zacięte starcie. Tak jednak nie było. Od początku tego meczu lepsze wrażenie sprawiali Anglicy. Pierwsza połowa była jeszcze w miarę wyrównana i zakończyła się wynikiem 0:1. Niestety po zmianie stron było tylko gorzej. Hattrickiem popisał się Dane Scarlett i było 0:4. W 80. minucie honorową bramkę zdobył Jan Żuberek. Zawodnik włoskiej Ternany Calcio dobrze zachował się w polu karnym rywali. Mecz zakończył się wynikiem 1:5, bo w ostatnich minutach na listę strzelców wpisał się jeszcze Ben Nelson.

Polska u-20 – Anglia u-20 1:5 (0:1)

We wtorek wyjazdowe starcie z Rumunami

Kadra Miłosza Stępińskiego nie ma dużo czasu na rozpamiętywanie porażki z Anglikami. Wszystko dlatego, że już niedługo uda się na wyjazdowe starcie z Rumunami. Spotkanie odbędzie się 26 marca w miejscowości Targoviste. Rumuni rozegrali do tej pory jedno spotkanie więcej i tak jak Polacy mają siedem punktów. Najbliższy mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Kadra u-20 stanowi bezpośrednie zaplecze młodzieżówki prowadzonej przez Adama Majewskiego, która wczoraj wygrała mecz eliminacyjny z Izraelem