Polacy przegrali ze Słowenią w ramach przygotowań do mistrzostw świata elity

Strona głównaHokej na lodziePolacy przegrali ze Słowenią w ramach przygotowań do mistrzostw świata elity

Polacy po wyrównanym boju przegrali 0:2 ze Słoweńcami w meczu towarzyskim rozegranym w ramach przygotowań do mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie. Biało-czerwoni nie wykorzystali dobrych momentów i kilku klarownych sytuacji. Z drugiej strony w defensywie zdarzyły nam się błędy, które zaważyły na wyniki. Z pewnością trener Róbert Kaláber zebrał sporo materiału do analizy. Spotkanie rozegrano w Bytomiu. W piątek 19 kwietnia drugi pojedynek z tym rywalem.

Szwankowała skuteczność

Biało-czerwoni przystąpili do meczu towarzyskiego ze Słowenią po dwóch efektownych wygranych z Węgrami. Trener Róbert Kaláber mógł już skorzystać z graczy GKS-u Katowice i Unii Oświęcim, którzy zakończyli rywalizację o mistrzostwo Polski. Kadra w końcu trenowała w komplecie. W czwartek w Bytomiu rozegrano pierwszy z dwóch meczów towarzyskich przeciwko Słowenii.

Polacy mecz zaczęli aktywnie i szukali sposobu na pokonanie Gašpera Krošelja. Ten bronił jednak bardzo pewnie, a w kilku sytuacjach biało-czerwonym brakowało skuteczności. Po pierwszej tercji na tablicy wyników było 0:0. Druga tercja nic tu nie zmieniła. Wciąż oglądaliśmy delikatną przewagę naszych hokeistów, jednak nie przekładało się to na bramki. Trzecią tercję znakomicie rozpoczęli rywale, którzy wykorzystali grę w przewadze i strzelili na 1:0. Na listę strzelców wpisał się Rok Tičar. W połowie ostatniej tercji było już 2:0, gdy wynik podwyższył Ken Ograjensek. Do końca meczu nie oglądaliśmy już więcej bramek i Polacy przegrali 0:2. Na koniec rozegrano dodatkową serię rzutów karnych. W nich również górą byli nasi rywale.

Polska – Słowenia 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

W piątek drugi mecz ze Słoweńcami

Trener Róbert Kaláber ma sporo materiału do analizy, a już w piątek 19 kwietnia czeka nas drugi pojedynek ze Słoweńcami. Liczymy na to, że biało-czerwoni poprawią celownik i powalczą o lepszy wynik. Dwumecz towarzyski ze Słowenią rozgrywany jest w ramach przygotowań Polaków do udziału w mistrzostwach świata elity. Te rozpoczną się dla nas meczem z Łotwą 11 maja. Wcześniej nasi reprezentanci zagrają jeszcze towarzysko ze Słowacją (3 maja) i Danią (7 maja).