Polki przegrały z Serbkami. Drugie miejsce w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePolki przegrały z Serbkami. Drugie miejsce w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej

Polki przegrały 1:3 z Serbkami na zakończenie XII Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej w Mielcu. Tym samym podopieczne Stefano Lavariniego zakończyły turniej towarzyski na drugim miejscu. Po końcowy triumf sięgnęły Serbki. Na najniższym stopniu podium stanęły Dominikanki, a w turnieju oglądaliśmy jeszcze Francuzki. Turniej w Mielcu był jednym z ostatnich sprawdzianów biało-czerwonych przed startem w turnieju olimpijskim.

Nieudane zakończenie Memoriału

Po dwóch kolejkach to Polki prowadziły w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej. Na otwarcie pewnie pokonały 3:0 Dominikanki, a w czwartek poszły za ciosem i takim samym stosunkiem wygrały z Francuzkami. Do triumfu w turnieju potrzebowały ugrania dwóch setów z Serbkami. Biało-czerwone zaczęły doskonale. W premierowej odsłonie zdominowały utytułowane rywalki i pewnie wygrały z nimi 25:17. Zanosiło się na kolejne zwycięstwo podopiecznych Stefano Lavariniego. Niestety od drugiej partii wszystko się zmieniło.

Zdecydowanie lepiej zaczęły grać Serbki. To one przejęły inicjatywę. W drugim secie wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Później grały bardzo uważnie i wygrały 25:21. To dodatkowo je napędziło. W trzecim secie oglądaliśmy prawdziwy koncert w wykonaniu zespołu z Bałkanów. Dominował on w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła i skończyło się 25:15. Polki były o włos od porażki. Serbki poszły za ciosem. Czwarta partia ponownie od A do Z była prowadzona pod ich dyktando. Pewnie wygrały 25:19, co dało im końcowy triumf w XII Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej. Polki zajęły w nim drugie miejsce.

Polska – Serbia 1:3 (25:17, 21:25, 15:25, 19:25)

Ważny element przygotowań do igrzysk olimpijskich

Towarzyski turniej rozegrany w Mielcu ku pamięci Agaty Mróz-Olszewskiej to ważny element przygotowań naszej kadry do udziału w turnieju olimpijskim. Tam biało-czerwone trafiły do bardzo mocnej grupy B. W niej będą rywalizowały z Brazylijkami, Japonkami i Kenijkami. O ile ostatnia drużyna to outsider, o tyle starcia z dwoma pierwszymi powinny być bardzo wyrównane. Ich stawką będzie awans do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego. Biało-czerwone zmagania rozpoczną 28 lipca od meczu z Japonkami.