Ważny sprawdzian oblany. Polacy przegrali z Japończykami

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceWażny sprawdzian oblany. Polacy przegrali z Japończykami

Polacy są na ostatnim etapie przygotowań do udziału w turnieju siatkarskim na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W Gdańsku w sobotę 20 lipca zagrali z Japończykami i był to dla nich jeden z ostatnich sprawdzianów. Niestety go oblali, ponieważ spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3. Z pewnością trener Nikola Grbić zebrał cenny materiał do analiz, aby już za kilka dni w Paryżu było zdecydowanie lepiej. W niedzielę biało-czerwoni zagrają z Amerykanami.

Zacięty bój i zwycięstwo Japończyków

Tuż przed rozpoczęciem turnieju towarzyskiego w Gdańsku okazało się, że zabraknie na nim Serbów. Ci mieli problemy z wylotem do Polski i zrezygnowali z udziału. Nie zmieniło to jednak planów naszej kadry. Ta w sobotę 20 lipca rozpoczęła zmagania od meczu z Japończykami. To jeden z ostatnich sprawdzianów przed startem w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Niedawno Polacy sięgnęli po triumf w Memoriale Wagnera. Teraz jednak poszło im nieco gorzej.

Spotkanie z Japonią od początku było bardzo wyrównane. Trener Nikola Grbić od pierwszych minut postawił na teoretycznie najmocniejszy skład. Pierwszą partię Polacy wygrali 25:23 i wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. W drugim secie zdecydowanie lepsi byli rywale. To oni wypracowali kilka punktów przewagi i wygrali 25:20. W kolejnym secie poszli za ciosem i wygrali 25:19. Biało-czerwoni nie mogli pozwolić sobie już na żaden błąd. W czwartej partii odzyskali wigor i tym razem to oni po walce wygrali 25:23. Niestety w trakcie tego seta poważnej kontuzji nabawił się Kentaro Takahashi i opuścił boisko na noszach. O losach meczu decydował tie-break. W nim gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce więcej spokoju zachowali Japończycy i to oni wygrali 17:15. Biało-czerwoni oblali ważny sprawdzian.

Polska – Japonia 2:3 (25:23, 20:25, 19:25, 25:23, 15:17)

W niedzielę starcie z Amerykanami

Przed naszą reprezentacją drugi mecz towarzyski w Gdańsku. Tym razem podopieczni Nikoli Grbicia zagrają z Amerykanami. Z pewnością chcą zwycięstwem pożegnać się z kibicami przed wylotem do Paryża na turniej olimpijski. Tam zagrają w mocnej grupie z Brazylią, Włochami i Egiptem