SC Magdeburg – Industria Kielce 26:27. Ważne zwycięstwo kielczan w Lidze Mistrzów

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychSC Magdeburg – Industria Kielce 26:27. Ważne zwycięstwo kielczan w Lidze Mistrzów

Industria Kielce sprawiła niespodziankę i po zaciętym boju pokonała na wyjeździe mistrzów Niemiec SC Magdeburg. Spotkanie ułożyło się po myśli podopiecznych trenera Tałanta Dujszebajewa. Do przerwy prowadzili 19:15. Po zmianie stron utrzymali przewagę i wygrali jedną bramką. To druga wygrana wicemistrzów Polski w obecnych rozgrywkach. Zajmują czwarte miejsce w grupie B i pozostają w grze o bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Cenne zwycięstwo w Magdeburgu

W ostatnich latach mecze Industrii Kielce z Magdeburgiem wzbudzały wiele emocji. Tak było m.in. w finale Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023. Tam długo prowadzili kielczanie, jednak rywale odrobili straty i sięgnęli po trofeum. W ubiegłym sezonie obie drużyny rywalizowały w ćwierćfinale. Tam dopiero po rzutach karnych wygrała ekipa z Magdeburga. Teraz kielczanom udało się zrewanżować.

Mecz w Niemczech od początku układał się dobrze dla zespołu z Kielc. W pierwszej połowie Industria wypracowała sobie przewagę kilku punktów. Dało to jej komfort gry. Wicemistrzowie Polski spokojnie utrzymali prowadzenie i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 19:15. Po zmianie stron wyszli nawet na pięć bramek różnicy. Wtedy do odrabiania strat wzięli się gospodarze. Ekipa z Magdeburga z minuty na minuty zbliżała się do Industrii. W pewnym momencie remis był na wyciągnięcie ręki. Na szczęście podopieczni trenera Dujszebajewa zachowali koncentrację i nie wypuścili prowadzenia z rąk. Wygrali 27:26. To cenne zwycięstwo, które może być kluczowe w kontekście walki o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Najwięcej bramek dla Industrii Kielce rzucili: Daniel Dujshebaev (7) i Dylan Nahi (5).

SC Magdeburg – Industria Kielce 26:27 (15:19)

Za tydzień wyjazd do Kolstad

Już 17 października kielczanie zagrają mecz piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tym razem udadzą się na wyjazd do Norwegii. Tam zmierzą się z Kolstad Håndball. Zespół ten po czterech kolejkach z bilansem 1-3 zajmuje ostatnie miejsce w grupie B. Jedyne zwycięstwo odniósł w trzeciej kolejce, gdy przed własną publicznością pokonał RK Zagrzeb. Liczymy na to, że Industria pójdzie za ciosem i powalczy o kolejne dwa punkty.