Było tak blisko. Barlinek Industria Kielce znów ze srebrem Ligi Mistrzów

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychByło tak blisko. Barlinek Industria Kielce znów ze srebrem Ligi Mistrzów

Niestety znów się nie udało. Szczypiorniści Barlinek Industrii Kielce po raz drugi z rzędu przegrali w finale Ligi Mistrzów i sięgnęli po srebrne medale. Tym razem po dogrywce musieli uznać wyższość SC Magdeburga z Piotrem Chrapkowskim w składzie, który świetnie zwieńczył swoją przygodę z wicemistrzami Niemiec. Polski zespół przez większą część meczu prowadził, jednak w końcówce to rywale zachowali więcej zimnej krwi i skuteczności.

Pierwsza połowa dla kielczan

Początek meczu w wykonaniu kielczan był jeszcze nerwowy. Rywale szybko wyszli na prowadzenie 4:1. Z każdą kolejną minutą polski zespół odzyskiwał jednak wigor. Z czasem mistrzowie Polski doprowadzili do wyrównania, a później przejęli inicjatywę. W ostatniej akcji pierwszej połowy bramkę niemal równo z syreną zdobył Arkadiusz Moryto. Do przerwy na prowadzeniu 15:13 była drużyna Barlinek Industria Kielce

Pierwsze minuty drugiej połowy to kontynuacja dobrej gry kielczan, którzy w pewnym momencie prowadzili juz 18:14. Niestety przy stanie 22:20 mieliśmy dłuższą przerwę z powodu zasłabnięcia jednego z kibiców na trybunach. Szczypiorniści wrócili do gry po dłuższym oczekiwaniu. Lepiej zagrali Niemcy, którzy wyszli na prowadzenie. Mistrzowie Polski doprowadzili do remisu i w ostatniej minucie prowadzili nawet 26:25, grając w przewadze. Niestety tego nie utrzymali. Zawodnicy z Magdeburga doprowadzili do dogrywki

Dogrywka dla rywali

Niestety dogrywka kompletnie nie układała się podopiecznym Tałanta Dujszebajewa. To przeciwnicy zyskali przewagę i po pierwszych pięciu minutach prowadzili 28:27. Drugą część dogrywki zaczęli od bramki i zrobiło się 29:27. Kielczanie walczyli do końca. Na kilkanaście sekund przed końcem mieli piłkę przy stanie 29:30. Niestety SC Magdeburg zagrał uważnie w obronie i nie dał się zaskoczyć. Po raz drugi z rzędu kielczanie kończą Ligę Mistrzów ze srebrnym medalem. Tym razem ze złota cieszą się Piotr Chrapkowski i jego koledzy. Trzecie miejsce zajęła FC Barcelona, która w meczu o brąz nie dała żadnych szans Paris Saint-Germain z Kamilem Syprzakiem w składzie.

SC Magdeburg – Barlinek Industria Kielce 30:29 (13:15)