Szczypiornistki MKS Zagłębie Lubin w finale Pucharu Polski. Czy obronią tytuł?

Strona głównaPiłka ręcznaSzczypiornistki MKS Zagłębie Lubin w finale Pucharu Polski. Czy obronią tytuł?

Zgodnie z oczekiwaniami piłkarki ręczne MKS Zagłębia Lubin awansowały do finału rozgrywek Pucharu Polski i wciąż zachowują szansę na obronę tytułu. Trzeba przyznać, że zrobiły to w doskonałym stylu i w meczu półfinałowym wysoko pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 34:24, a najlepszą zawodniczką spotkania została Karolina Kichaniak-Sala, która rzuciła cztery bramki i była bardzo pewnym punktem ataku Lubinianek. W meczu finałowym obrończynie tytułu zagrają z lepszym zespołem z pary MKS FunFloor Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce.

W drodze po czwarty tytuł z rzędu

Szczypiornistki Zagłębia Lubin mają patent na zdobywanie Pucharu Polski. Od czterech lat zdominowały te rozgrywki i ponownie zagrają w wielkim finale. Jeżeli uda im się zwyciężyć, to będzie to już czwarty tytuł z rzędu. Spotkanie półfinałowe miało jednostronny przebieg. Od początku swój styl gry narzuciły w nim Lubinianki. Po 9. minutach gry było już 6:0, a znakomicie w bramce Zagłębia spisywała się Monika Maliczkiewicz. To w połączeniu z solidną obroną sprawiło, że piłkarki ręczne z Piotrkowa Trybunalskiego miały duże problemy z rzuceniem pierwszej bramki. Z drugiej strony w ataku Zagłębia dobrze dysponowane były Aneta Łabuda i Karolina Kochaniak-Sala. Z czasem Piotrcovia dochodziła do lepszych sytuacji i próbowała odrabiać straty. W 20. minucie było już 12:5, a pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem gospodyń 16:10.

Przed rozpoczęciem drugich 30. minut zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego były w bardzo trudnej sytuacji. Prowadzone przez Bożenę Karkut szczypiornistki z Zagłębia nie dawały szans na zredukowanie różnicy bramek, a na kilkanaście minut przed końcem prowadziły już 28:15. Wówczas w ich szeregach nastąpiło małe rozluźnienie, które pozwoliło Piotrcovii na małe zmniejszenie strat. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem MKS Zagłębia Lubin 34:24. Finałowy rywal dla Lubinianek zostanie wyłoniony w czwartek. Najwięcej bramek dla Zagłębia rzuciły: Kinga Grzyb, Malwina Hartman i Daria Zawistowska. Wszystkie zanotowały po pięć trafień.

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:24 (16:10)