STS KOD PROMOCYJNY

Adrian Meronk trzeci w turnieju golfowym Qatar Masters!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfAdrian Meronk trzeci w turnieju golfowym Qatar Masters!

Świetny postawa i wynik Adriana Meronka w Commercial Bank Qatar Masters 2022. W turnieju z cyklu DP World Tour, polski golfista zajął trzecie miejsce, wraz ze Szwedem Marcusem Kinhultem. Zwycięzcą został Ewen Ferguson.

Po krótkim odpoczynku po występach w Afryce, Adrian Meronk udanie powrócił do rywalizacji z najlepszymi. Polski golfista od początku zawodów w na polu golfowym w Katarze radził sobie bardzo dobrze i plasował się w czołówce. A trzeba pamiętać, że zmodernizowane pole i coraz silniejszy wiatr mocno utrudniały rywalizację.

Awans w rankingu

Meronk ukończył turniej z wynikiem – 5, taki sam rezultat uzyskał Szwed Kinhult. Polak w kolejnych dniach katarskich zmagań zapisywał na karcie rezultaty 66, 70, 72 i 75. To wszystko zaowocowało najlepszym wynikiem w tym roku. Dzięki temu golfista awansował na 123 miejsce w światowym rankingu, a rok temu plasował się na 163 pozycji.

Golfiści wracają do Europy

Turniej Qatar Masters zakończył rywalizację w Afryce i Zatoce Perskiej. Teraz najlepszych golfistów czeka wielkoszlemowy The Masters (7-10 kwietnia), a dalej cykl DP World Tour zadebiutuje na Starym Kontynencie. Najlepsi zawodowcy Europy zagrają w Hiszpanii – ISPS Handa Championship in Spain (21-24.04), a w majówkę odbędzie się Catalunya Championship.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...