Adrian Meronk trzeci w turnieju golfowym Qatar Masters!

Strona głównaGolfAdrian Meronk trzeci w turnieju golfowym Qatar Masters!

Świetny postawa i wynik Adriana Meronka w Commercial Bank Qatar Masters 2022. W turnieju z cyklu DP World Tour, polski golfista zajął trzecie miejsce, wraz ze Szwedem Marcusem Kinhultem. Zwycięzcą został Ewen Ferguson.

Po krótkim odpoczynku po występach w Afryce, Adrian Meronk udanie powrócił do rywalizacji z najlepszymi. Polski golfista od początku zawodów w na polu golfowym w Katarze radził sobie bardzo dobrze i plasował się w czołówce. A trzeba pamiętać, że zmodernizowane pole i coraz silniejszy wiatr mocno utrudniały rywalizację.

Awans w rankingu

Meronk ukończył turniej z wynikiem – 5, taki sam rezultat uzyskał Szwed Kinhult. Polak w kolejnych dniach katarskich zmagań zapisywał na karcie rezultaty 66, 70, 72 i 75. To wszystko zaowocowało najlepszym wynikiem w tym roku. Dzięki temu golfista awansował na 123 miejsce w światowym rankingu, a rok temu plasował się na 163 pozycji.

Golfiści wracają do Europy

Turniej Qatar Masters zakończył rywalizację w Afryce i Zatoce Perskiej. Teraz najlepszych golfistów czeka wielkoszlemowy The Masters (7-10 kwietnia), a dalej cykl DP World Tour zadebiutuje na Starym Kontynencie. Najlepsi zawodowcy Europy zagrają w Hiszpanii – ISPS Handa Championship in Spain (21-24.04), a w majówkę odbędzie się Catalunya Championship.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...