Adrian Meronk trzeci w turnieju golfowym Qatar Masters!

Strona głównaGolfAdrian Meronk trzeci w turnieju golfowym Qatar Masters!

Świetny postawa i wynik Adriana Meronka w Commercial Bank Qatar Masters 2022. W turnieju z cyklu DP World Tour, polski golfista zajął trzecie miejsce, wraz ze Szwedem Marcusem Kinhultem. Zwycięzcą został Ewen Ferguson.

Po krótkim odpoczynku po występach w Afryce, Adrian Meronk udanie powrócił do rywalizacji z najlepszymi. Polski golfista od początku zawodów w na polu golfowym w Katarze radził sobie bardzo dobrze i plasował się w czołówce. A trzeba pamiętać, że zmodernizowane pole i coraz silniejszy wiatr mocno utrudniały rywalizację.

Awans w rankingu

Meronk ukończył turniej z wynikiem – 5, taki sam rezultat uzyskał Szwed Kinhult. Polak w kolejnych dniach katarskich zmagań zapisywał na karcie rezultaty 66, 70, 72 i 75. To wszystko zaowocowało najlepszym wynikiem w tym roku. Dzięki temu golfista awansował na 123 miejsce w światowym rankingu, a rok temu plasował się na 163 pozycji.

Golfiści wracają do Europy

Turniej Qatar Masters zakończył rywalizację w Afryce i Zatoce Perskiej. Teraz najlepszych golfistów czeka wielkoszlemowy The Masters (7-10 kwietnia), a dalej cykl DP World Tour zadebiutuje na Starym Kontynencie. Najlepsi zawodowcy Europy zagrają w Hiszpanii – ISPS Handa Championship in Spain (21-24.04), a w majówkę odbędzie się Catalunya Championship.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Sportowy rok 2022 Roberta Lewandowskiego. Słodkie sukcesy z nutą goryczy

Rok 2022 był wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego i polskich kibiców. Przenosiny z Bayernu Monachium do FC Barcelony, pierwsze sukcesy w La Liga i Mundial...