Brak Meronka w reprezentacji Europy w Ryder Cup. Golfiści zdziwieni

Strona głównaGolfBrak Meronka w reprezentacji Europy w Ryder Cup. Golfiści zdziwieni

Adrian Meronk jednak nie został wybrany do drużyny Europy na zbliżający się Ryder Cup 2023. Kapitan ekipy Starego Kontynentu zdecydował się na młodych golfistów, co skomentowali inni zawodnicy.

Ryder Cup to prestiżowy mecz drużyn Stanów Zjednoczonych i Europy. Odbywa się on co dwa lata, a pandemia spowodowała, że obecnie są to lata nieparzyste. Do tej pory wszystkie europejskie turnieje odbywały się w Wielkiej Brytanii, za wyjątkiem Hiszpanii (1997) i Irlandii (2006). 29 września tego roku Ryder Cup zostanie rozegrany na polu golfowym w Rzymie i potrwa do 1 października.

Całkiem niedawno triumfował tam Adrian Meronk. Najlepszy polski golfista zajął pierwsze miejsce w Italian Open. Nie tylko z tego powodu większość ekspertów i golfistów oczekiwała powołania Meronka do drużyny Europy. Polak ma za sobą świetny sezon i notuje stałe postępy, zaliczając się już do światowej grupy najlepszych golfistów.

Tymczasem wyboru zawodników dokonywali kapitanowie obu reprezentacji. Skład Europy wybierał Luke Donal i zdecydował się on m.in. na 22-letniego Hojgaarda czy 23-letniego Aberga, który ma małe doświadczenie. Na brak Adriana Meronka zareagowali znacznie bardziej znani golfiści, jak Paul Goydos czy Hunter Mahan.

Sam Adrian na brak powołania zareagował… spokojnie. Przynajmniej tak wyglądał jego wpis w mediach społecznościowych. Meronk ograniczył się do wpisu w którym życzył powodzenia drużynie Europy w Ryder Cup.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....