STS KOD PROMOCYJNY

Brak Meronka w reprezentacji Europy w Ryder Cup. Golfiści zdziwieni

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfBrak Meronka w reprezentacji Europy w Ryder Cup. Golfiści zdziwieni

Adrian Meronk jednak nie został wybrany do drużyny Europy na zbliżający się Ryder Cup 2023. Kapitan ekipy Starego Kontynentu zdecydował się na młodych golfistów, co skomentowali inni zawodnicy.

Ryder Cup to prestiżowy mecz drużyn Stanów Zjednoczonych i Europy. Odbywa się on co dwa lata, a pandemia spowodowała, że obecnie są to lata nieparzyste. Do tej pory wszystkie europejskie turnieje odbywały się w Wielkiej Brytanii, za wyjątkiem Hiszpanii (1997) i Irlandii (2006). 29 września tego roku Ryder Cup zostanie rozegrany na polu golfowym w Rzymie i potrwa do 1 października.

Całkiem niedawno triumfował tam Adrian Meronk. Najlepszy polski golfista zajął pierwsze miejsce w Italian Open. Nie tylko z tego powodu większość ekspertów i golfistów oczekiwała powołania Meronka do drużyny Europy. Polak ma za sobą świetny sezon i notuje stałe postępy, zaliczając się już do światowej grupy najlepszych golfistów.

Tymczasem wyboru zawodników dokonywali kapitanowie obu reprezentacji. Skład Europy wybierał Luke Donal i zdecydował się on m.in. na 22-letniego Hojgaarda czy 23-letniego Aberga, który ma małe doświadczenie. Na brak Adriana Meronka zareagowali znacznie bardziej znani golfiści, jak Paul Goydos czy Hunter Mahan.

Sam Adrian na brak powołania zareagował… spokojnie. Przynajmniej tak wyglądał jego wpis w mediach społecznościowych. Meronk ograniczył się do wpisu w którym życzył powodzenia drużynie Europy w Ryder Cup.
Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...