STS KOD PROMOCYJNY

KLM Open 2023: Meronk piąty. Pierwszy raz Gradeckiego

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfKLM Open 2023: Meronk piąty. Pierwszy raz Gradeckiego

Dwaj najlepsi polscy golfiści mogą być zadowoleni po czterech dniach rywalizacji w Holandii, w ramach KLM Open. Adrian Meronk w pewnym momencie walczył nawet od podium, a Mateusz Gradecki po raz pierwszy w karierze przeszedł tzw. „cuta”.

Nie ma chwili wytchnienia Adrian Meronk. Najlepszy polski golfista jeszcze tydzień temu rywalizował w Stanach Zjednoczonych w zawodach cyklu PGA Championship, a po kilku dniach musiał odnaleźć się na polu golfowym w Holandii.

Rywalizacja w KLM Open 2023 była wyrównana i przez pewien moment zanosiło na kolejne podium Polaka, a Meronk miał też nawet szansę na zwycięstwo. W ostatnim dniu jednak tak dobrze mu nie poszło i ostatecznie zakończył na piątym miejscu.

Sześćdziesiąty był inny polski golfista, Mateusz Gradecki. „Gradi” ma jednak spore powody do zadowolenia, bo po raz pierwszy w zawodach cyklu DP World Tour udało mu się przejść tzw. cuta, czyli nie odpaść po pierwszych dwóch dniach imprezy, gdzie odpada połowa uczestników. Przed ostatnią rundą Gradecki plasował się nawet na 31. pozycji.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy