STS KOD PROMOCYJNY

Legia - Molde - bonus bukmacherski

Mateusz Gradecki drugi w German Challenge. Polak awansuje do DP World Tour?

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfMateusz Gradecki drugi w German Challenge. Polak awansuje do DP World Tour?

Ostatnio najwięcej pisaliśmy o Adrianie Meronku, najlepszym polskim golfiście, bo w pełni na to zapracował. Teraz jednak na pochwały zasłużył drugi reprezentant Polski Mateusz Gradecki, który zajął drugie miejsce w Big Green Egg German Challenge i jest na dobrej drodze, by w kolejnym roku zamienić Challenger Tour na DP World Tour.

Big Green Egg German Challenge – tak się nazywał turniej golfowy, który rozgrywany był na polu w Wittelsbacher Golfclub w Bawarii. Mateusz Gradecki był bliski triumfu. O wszystkim zadecydowała dogrywka, w której okazał się minimalnie gorszy od Hiszpana Alejandro del Reya.

W kwietniu „Gradi” zwyciężył w Republice Południowej Afryki, w Limpopo Championship.

Drugie miejsce w Niemczech, to kolejny dobry wynik. Nic więc dziwnego, że polski golfista zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji Road to Mallorca. Czołowa dwudziestka na koniec sezonu zaliczy awans do DP World Tour, czyli zawodowej pierwszej ligi golfa. Tam występuje obecnie Adrian Meronk, który niedawno wziął udział w legendarnym The Open 2022.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

400 zł za gola Legii
Legia - Molde - bonus bukmacherski

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...