STS KOD PROMOCYJNY

Mateusz Gradecki drugi w German Challenge. Polak awansuje do DP World Tour?

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfMateusz Gradecki drugi w German Challenge. Polak awansuje do DP World Tour?

Ostatnio najwięcej pisaliśmy o Adrianie Meronku, najlepszym polskim golfiście, bo w pełni na to zapracował. Teraz jednak na pochwały zasłużył drugi reprezentant Polski Mateusz Gradecki, który zajął drugie miejsce w Big Green Egg German Challenge i jest na dobrej drodze, by w kolejnym roku zamienić Challenger Tour na DP World Tour.

Big Green Egg German Challenge – tak się nazywał turniej golfowy, który rozgrywany był na polu w Wittelsbacher Golfclub w Bawarii. Mateusz Gradecki był bliski triumfu. O wszystkim zadecydowała dogrywka, w której okazał się minimalnie gorszy od Hiszpana Alejandro del Reya.

W kwietniu „Gradi” zwyciężył w Republice Południowej Afryki, w Limpopo Championship.

Drugie miejsce w Niemczech, to kolejny dobry wynik. Nic więc dziwnego, że polski golfista zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji Road to Mallorca. Czołowa dwudziestka na koniec sezonu zaliczy awans do DP World Tour, czyli zawodowej pierwszej ligi golfa. Tam występuje obecnie Adrian Meronk, który niedawno wziął udział w legendarnym The Open 2022.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...

Stoch vs Małysz, czyli królewski pojedynek największych polskich skoczków

Mówisz skoki narciarskie, myślisz Małysz…, Stoch…, no właśnie, który z nich był lepszy? Który odniósł więcej sukcesów? A może obu skoczków po prostu nie...