Mateusz Gradecki drugi w German Challenge. Polak awansuje do DP World Tour?

Strona głównaGolfMateusz Gradecki drugi w German Challenge. Polak awansuje do DP World Tour?

Ostatnio najwięcej pisaliśmy o Adrianie Meronku, najlepszym polskim golfiście, bo w pełni na to zapracował. Teraz jednak na pochwały zasłużył drugi reprezentant Polski Mateusz Gradecki, który zajął drugie miejsce w Big Green Egg German Challenge i jest na dobrej drodze, by w kolejnym roku zamienić Challenger Tour na DP World Tour.

Big Green Egg German Challenge – tak się nazywał turniej golfowy, który rozgrywany był na polu w Wittelsbacher Golfclub w Bawarii. Mateusz Gradecki był bliski triumfu. O wszystkim zadecydowała dogrywka, w której okazał się minimalnie gorszy od Hiszpana Alejandro del Reya.

W kwietniu „Gradi” zwyciężył w Republice Południowej Afryki, w Limpopo Championship.

Drugie miejsce w Niemczech, to kolejny dobry wynik. Nic więc dziwnego, że polski golfista zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji Road to Mallorca. Czołowa dwudziestka na koniec sezonu zaliczy awans do DP World Tour, czyli zawodowej pierwszej ligi golfa. Tam występuje obecnie Adrian Meronk, który niedawno wziął udział w legendarnym The Open 2022.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrian Meronk najlepszy w Australian Open 2022. Duży sukces Polaka

Reprezentant Polski w golfie Adrian Meronk odniósł duży sukces. Młody Polak wygrał prestiżowe zawody ISPS HANDA Australian Open 2022. To drugi wygrany turniej rangi...

Michał Oleksiejczuk z nowym rywalem w swojej najbliższej walce na UFC Fight Night

Z walki z Michałem Oleksiejczukiem wycofał się na niecałe dwa tygodnie przed galą UFC Fight Night Albert Duraev. W takich okolicznościach nie wiadomo było,...