Mateusz Gradecki drugi w German Challenge. Polak awansuje do DP World Tour?

Strona głównaGolfMateusz Gradecki drugi w German Challenge. Polak awansuje do DP World Tour?

Ostatnio najwięcej pisaliśmy o Adrianie Meronku, najlepszym polskim golfiście, bo w pełni na to zapracował. Teraz jednak na pochwały zasłużył drugi reprezentant Polski Mateusz Gradecki, który zajął drugie miejsce w Big Green Egg German Challenge i jest na dobrej drodze, by w kolejnym roku zamienić Challenger Tour na DP World Tour.

Big Green Egg German Challenge – tak się nazywał turniej golfowy, który rozgrywany był na polu w Wittelsbacher Golfclub w Bawarii. Mateusz Gradecki był bliski triumfu. O wszystkim zadecydowała dogrywka, w której okazał się minimalnie gorszy od Hiszpana Alejandro del Reya.

W kwietniu „Gradi” zwyciężył w Republice Południowej Afryki, w Limpopo Championship.

Drugie miejsce w Niemczech, to kolejny dobry wynik. Nic więc dziwnego, że polski golfista zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji Road to Mallorca. Czołowa dwudziestka na koniec sezonu zaliczy awans do DP World Tour, czyli zawodowej pierwszej ligi golfa. Tam występuje obecnie Adrian Meronk, który niedawno wziął udział w legendarnym The Open 2022.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Magda Linette bez szans z Wang. Przegrany finał w Kantonie

Magda Linette w Kantonie awansowała do szóstego singlowego finału cyklu WTA Tour w swojej karierze. Niestety nie wykorzystała szansy na trzecie zwycięstwo. W wielkim...