Mateusz Gradecki wygrywa turniej Challenge Tour w RPA!

Autor
Strona głównaGolfMateusz Gradecki wygrywa turniej Challenge Tour w RPA!

Świetny ostatni dzień, kapitalna końcówka i zwycięstwo! Polski golfista Mateusz Gradecki wygrał Limpopo Championship, który rozgrywany był w ramach południowoafrykańskiej części Challenge Tour.

Zawody rozgrywane były przez kilka dni na polach golfowych w Euphoria Golf Club i Koro Creek Golf Club w RPA. 28-letni golfista z Trzebnicy zawody rozpoczął spokojnie, by nie powiedzieć niemrawo. Potem jednak Polak zaczął atakować wyższe pozycje i grać coraz lepiej. – Cały czas grałem swoje, mega spokojnie – relacjonował występ dla portalu golfchannel.pl.

Po rundzie drugiej, czyli w sobotę i niedzielę golfiści przenieśli się na inne pole, Gradecki grał swoje, ale finałowa runda wyszła mu rewelacyjnie. Najpierw był na trzecim, dzielonym miejscu, ale potem było jeszcze lepiej! Nie tylko dogonił prowadzącego na początku Duńczyka Olivera Hundebolla, ale zapewnił sobie zwycięstwo w imprezie!

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...