Meronk w The Open na plus. Dobry występ polskiego golfisty

Autor
Strona głównaGolfMeronk w The Open na plus. Dobry występ polskiego golfisty

Adrian Meronk po raz drugi w karierze wziął udział w turnieju wielkiego szlema w golfie i jako pierwszy Polak w historii wywalczył awans do trzeciej rundy turnieju. Dlatego może być zadowolony ze swojej postawy na polu St. Andrews w Szkocji.

Ten sezon golfowy już jest pod wieloma względami najlepszym w karierze Adriana Meronka, ale i w historii polskiego golfa. Ostatnie tygodnie to wielkie wydarzenia dla najlepszego polskiego golfisty.

Nic więc dziwnego, że start w prestiżowym, wręcz legendarnym „The Open”, który na polu St. Andrews odbył się po raz 150. był wisienką na torcie. Najlepsi golfiści z całego świata, okazja do treningu i rozmowy z samym Tigerem Woodsem – to wszystko spotkało Meronka. I mimo początkowych trudności udało mu się awansować po dwóch dniach do trzeciej rundy „The Open”. Do sobotnio-niedzielnych zmagań awansowało 70. najlepszych golfistów. Reprezentant Polski świetną grą w piątek przesunął się w klasyfikacji i kilkadziesiąt pozycji.

Ostatecznie Adrian Meronk ukończył „The Open” na 42. pozycji wraz z kilkoma innymi zawodnikami. Z pewnością też Polak awansuje w rankingu DP World Tour, jak i w klasyfikacji światowej golfistów.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...