STS KOD PROMOCYJNY

Meronk w The Open na plus. Dobry występ polskiego golfisty

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfMeronk w The Open na plus. Dobry występ polskiego golfisty

Adrian Meronk po raz drugi w karierze wziął udział w turnieju wielkiego szlema w golfie i jako pierwszy Polak w historii wywalczył awans do trzeciej rundy turnieju. Dlatego może być zadowolony ze swojej postawy na polu St. Andrews w Szkocji.

Ten sezon golfowy już jest pod wieloma względami najlepszym w karierze Adriana Meronka, ale i w historii polskiego golfa. Ostatnie tygodnie to wielkie wydarzenia dla najlepszego polskiego golfisty.

Nic więc dziwnego, że start w prestiżowym, wręcz legendarnym „The Open”, który na polu St. Andrews odbył się po raz 150. był wisienką na torcie. Najlepsi golfiści z całego świata, okazja do treningu i rozmowy z samym Tigerem Woodsem – to wszystko spotkało Meronka. I mimo początkowych trudności udało mu się awansować po dwóch dniach do trzeciej rundy „The Open”. Do sobotnio-niedzielnych zmagań awansowało 70. najlepszych golfistów. Reprezentant Polski świetną grą w piątek przesunął się w klasyfikacji i kilkadziesiąt pozycji.

Ostatecznie Adrian Meronk ukończył „The Open” na 42. pozycji wraz z kilkoma innymi zawodnikami. Z pewnością też Polak awansuje w rankingu DP World Tour, jak i w klasyfikacji światowej golfistów.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...

Polska – Turcja typy, kursy, bonus 10.06

Przed Polakami ostatni sprawdzian przed udziałem w mistrzostwach Europy 2024. W poniedziałek 10 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie podejmą Turków. Do meczu podejdą...