STS KOD PROMOCYJNY

Adrian Meronk w PGA Championship. Polski golfista ma powody do zadowolenia

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfAdrian Meronk w PGA Championship. Polski golfista ma powody do zadowolenia

Najlepszy polski golfista – Adrian Meronk, ma już na koncie występy we wszystkich czterech wielkoszlemowych turniejach. W Rochester w stanie Nowy Jork Polak był 40.

To najlepsze miejsce w jego dotychczasowych doświadczeniach z „majorami”, czyli najważniejszymi turniejami w golfowym świecie. Pełne cztery rundy Meronk zaliczył w poprzednim roku podczas brytyjskiego „The Open” i udało się to powtórzyć w ostatni weekend na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Meronk w kolejnych rundach PGA Championship potrzebował 75, 69, 74 i 68 uderzeń do zaliczenia 18 dołów. Polak co prawda grał nierówno, ale po słabszym początku było lepiej. Polski golfista nie ma stałego miejsca w PGA Tour, ale w tym sezonie jest do tych imprez zapraszany, gdyż wyróżnia się w cyklu DP World Tour, gdzie obecnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a nie tak dawno wygrał na polach golfowych pod Rzymem, a konkretnie w Italian Open.

W najbliższy weekend Adriana Meronka kibice golfa będą mogli oglądać w KLM Open, czyli turnieju w Holandii. W poprzednim sezonie Polak stanął na najniższym stopniu podium.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...