Adrian Meronk w PGA Championship. Polski golfista ma powody do zadowolenia

Strona głównaGolfAdrian Meronk w PGA Championship. Polski golfista ma powody do zadowolenia

Najlepszy polski golfista – Adrian Meronk, ma już na koncie występy we wszystkich czterech wielkoszlemowych turniejach. W Rochester w stanie Nowy Jork Polak był 40.

To najlepsze miejsce w jego dotychczasowych doświadczeniach z „majorami”, czyli najważniejszymi turniejami w golfowym świecie. Pełne cztery rundy Meronk zaliczył w poprzednim roku podczas brytyjskiego „The Open” i udało się to powtórzyć w ostatni weekend na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Meronk w kolejnych rundach PGA Championship potrzebował 75, 69, 74 i 68 uderzeń do zaliczenia 18 dołów. Polak co prawda grał nierówno, ale po słabszym początku było lepiej. Polski golfista nie ma stałego miejsca w PGA Tour, ale w tym sezonie jest do tych imprez zapraszany, gdyż wyróżnia się w cyklu DP World Tour, gdzie obecnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a nie tak dawno wygrał na polach golfowych pod Rzymem, a konkretnie w Italian Open.

W najbliższy weekend Adriana Meronka kibice golfa będą mogli oglądać w KLM Open, czyli turnieju w Holandii. W poprzednim sezonie Polak stanął na najniższym stopniu podium.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Azarenka pokonana. Świetny mecz Magdy Linette w Pekinie

Magda Linette w świetnym stylu pokonała Białorusinkę Victorię Azarenkę i awansowała do II rundy turnieju China Open rangi WTA 1000 w Pekinie. Polka przeciwstawiła...