STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Adrian Meronk triumfuje pod Rzymem! Sukces Polaka w DP World Tour

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfAdrian Meronk triumfuje pod Rzymem! Sukces Polaka w DP World Tour

Najlepszy polski golfista odniósł trzecie zwycięstwo, a drugie w tym sezonie w cyklu DP World Tour. Meronk triumfował na polu golfowym pod Rzymem, gdzie odbywały się zawody DS Automobiles Italian Open. Ile zarobił golfista?

Po poprzednim świetnym sezonie, obecnie Adrian Meronk startuje z lepszej pozycji i bierze udział w jeszcze lepszym turniejach golfowych. Już nikt nie pyta kto to jest, lecz jego kariera z coraz większą uwagą jest śledzona przez zagranicznych ekspertów.

Najlepszy ostatniego dnia

Polak po raz kolejny potwierdza, że trzeba się z nim liczyć. Na polu Marco Simone pod Rzymem kibice golfa byli świadkami, jak Adrian Meronk z rundy na rundę był coraz wyżej klasyfikowany. Przed ostatnim dniem zawodów golfista z Wrocławia był drugi, lecz w ostatnim dniu okazał się lepszy od Francuza Romain Langasque. Mocno kciuki za Polaka trzymał m.in. Zbigniew Boniek, były prezes PZPN, który po triumfie zaprosił golfistę na kolację w Rzymie.

Kandydat do Ryder Cup 2023

Tym samym Polak za wygrana otrzymał trochę ponad 500 tysięcy euro i mocno przybliżył się do reprezentowania Europy w prestiżowym Ryder Cup, czyli meczu Stany Zjednoczone vs. Europa. Co ciekawe, mecz ten odbędzie się na tym samym włoskim polu golfowym w dniach od 29 września do 1 października. Zgodnie z ustaleniami Ryder Cup miał odbyć się we Włoszech w 2022 roku, jednak ze względu na pandemię został przesunięty o rok.

Kolejnym startem Meronka będzie US PGA Championship. Turniej w Oak Hill CC nad jeziorem Ontario w stanie Nowy Jork rozpocznie się już 18 maja.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...