Adrian Meronk triumfuje pod Rzymem! Sukces Polaka w DP World Tour

Strona głównaGolfAdrian Meronk triumfuje pod Rzymem! Sukces Polaka w DP World Tour

Najlepszy polski golfista odniósł trzecie zwycięstwo, a drugie w tym sezonie w cyklu DP World Tour. Meronk triumfował na polu golfowym pod Rzymem, gdzie odbywały się zawody DS Automobiles Italian Open. Ile zarobił golfista?

Po poprzednim świetnym sezonie, obecnie Adrian Meronk startuje z lepszej pozycji i bierze udział w jeszcze lepszym turniejach golfowych. Już nikt nie pyta kto to jest, lecz jego kariera z coraz większą uwagą jest śledzona przez zagranicznych ekspertów.

Najlepszy ostatniego dnia

Polak po raz kolejny potwierdza, że trzeba się z nim liczyć. Na polu Marco Simone pod Rzymem kibice golfa byli świadkami, jak Adrian Meronk z rundy na rundę był coraz wyżej klasyfikowany. Przed ostatnim dniem zawodów golfista z Wrocławia był drugi, lecz w ostatnim dniu okazał się lepszy od Francuza Romain Langasque. Mocno kciuki za Polaka trzymał m.in. Zbigniew Boniek, były prezes PZPN, który po triumfie zaprosił golfistę na kolację w Rzymie.

Kandydat do Ryder Cup 2023

Tym samym Polak za wygrana otrzymał trochę ponad 500 tysięcy euro i mocno przybliżył się do reprezentowania Europy w prestiżowym Ryder Cup, czyli meczu Stany Zjednoczone vs. Europa. Co ciekawe, mecz ten odbędzie się na tym samym włoskim polu golfowym w dniach od 29 września do 1 października. Zgodnie z ustaleniami Ryder Cup miał odbyć się we Włoszech w 2022 roku, jednak ze względu na pandemię został przesunięty o rok.

Kolejnym startem Meronka będzie US PGA Championship. Turniej w Oak Hill CC nad jeziorem Ontario w stanie Nowy Jork rozpocznie się już 18 maja.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...