Adrian Meronk zalicza udany początek roku. Golfista pnie się w rankingu!

Strona głównaGolfAdrian Meronk zalicza udany początek roku. Golfista pnie się w rankingu!

29-letatek jest obecnie najlepszym polskim golfistą. Adrian Meronk bierze udział w najważniejszych turniejach golfowych cyklu DP World Your. Początek 2022 roku ma całkiem, całkiem niezły.

Dla Meronka 2022 rok zaczyna się całkiem nieźle, bo dobrze radził sobie w pierwszych zawodach, w któych bierze udział. Polski golfista był już czwarty w bardzo mocnym turnieju w Dubaju, gdzie rywalizował m.in. ze słynnym Rorym McIlroyem. Zajął też szóste miejsce w turnieju w Ras al-Chajma. Nic więc dziwnego, że Meronk pnie się w światowym rankingu golfowym. Jeszcze dwa lata temu był na 215 miejscu, a obecnie zajmuje 134. pozycję. Jeśli jednak nadal w tym sezonie będzie grał tak dobrze, to jeszcze mocniej poprawi swoją pozycję.

Meronk nie ma czasu na odpoczynek. Obecnie golfista przebywa w Dubaju, za dwa tygodnie wystąpi w turnieju w Kenii, a potem zagra w turnieju w Republice Południowej Afryki. Po krótkiej przerwie w dalszej kolejności jest udział pod koniec marca w turnieju w Katarze. Kiedy Polaka będzie można zobaczyć w Europie?

Do Europy wracamy w maju. Będzie Anglia, potem Belgia, Holandia, w czerwcu Niemcy. Na razie nie mam konkretnych planów odnośnie pojawienia się w Polsce. Jeśli coś wyjdzie, to spontanicznie.

Adrian Meronk dla Onet.pl

29-latek jest zawodowym golfistą od 2016 roku. Mierzy 197 centymetrów wzrostu, a jego największym sukcesem, jak na razie jest zwycięstwo w turnieju 57º Open De Portugal @ Morgado Golf Resort.

Oto próbka umiejętności najlepszego polskiego golfisty:

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....