STS KOD PROMOCYJNY

Adrian Meronk zalicza udany początek roku. Golfista pnie się w rankingu!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfAdrian Meronk zalicza udany początek roku. Golfista pnie się w rankingu!

29-letatek jest obecnie najlepszym polskim golfistą. Adrian Meronk bierze udział w najważniejszych turniejach golfowych cyklu DP World Your. Początek 2022 roku ma całkiem, całkiem niezły.

Dla Meronka 2022 rok zaczyna się całkiem nieźle, bo dobrze radził sobie w pierwszych zawodach, w któych bierze udział. Polski golfista był już czwarty w bardzo mocnym turnieju w Dubaju, gdzie rywalizował m.in. ze słynnym Rorym McIlroyem. Zajął też szóste miejsce w turnieju w Ras al-Chajma. Nic więc dziwnego, że Meronk pnie się w światowym rankingu golfowym. Jeszcze dwa lata temu był na 215 miejscu, a obecnie zajmuje 134. pozycję. Jeśli jednak nadal w tym sezonie będzie grał tak dobrze, to jeszcze mocniej poprawi swoją pozycję.

Meronk nie ma czasu na odpoczynek. Obecnie golfista przebywa w Dubaju, za dwa tygodnie wystąpi w turnieju w Kenii, a potem zagra w turnieju w Republice Południowej Afryki. Po krótkiej przerwie w dalszej kolejności jest udział pod koniec marca w turnieju w Katarze. Kiedy Polaka będzie można zobaczyć w Europie?

Do Europy wracamy w maju. Będzie Anglia, potem Belgia, Holandia, w czerwcu Niemcy. Na razie nie mam konkretnych planów odnośnie pojawienia się w Polsce. Jeśli coś wyjdzie, to spontanicznie.

Adrian Meronk dla Onet.pl

29-latek jest zawodowym golfistą od 2016 roku. Mierzy 197 centymetrów wzrostu, a jego największym sukcesem, jak na razie jest zwycięstwo w turnieju 57º Open De Portugal @ Morgado Golf Resort.

Oto próbka umiejętności najlepszego polskiego golfisty:

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...