STS KOD PROMOCYJNY

Najlepszy sezon DP World Tour zakończony, rekordowe zarobki, czyli udany rok Adriana Meronka

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfNajlepszy sezon DP World Tour zakończony, rekordowe zarobki, czyli udany rok Adriana...

W Dubaju Adrian Meronk zakończył sezon DP World Tour 2022. Najlepszy polski golfista ma powody do zadowolenia, bo w klasyfikacji generalnej uplasował się na ósmej pozycji. W tym roku zarobił ponad 10 mln zł, a jutro wystartuje w zawodach w Australii.

Siódme miejsce pochodzącego z Wrocławia Meronka na polu Earth w Jumeirah Golf Estates było dobrym podsumowaniem całego sezonu i występu w DP World Tour. Polski golfista jest ósmy dzięki fantastycznej pierwszej części sezonu i wyrównanej grze w drugiej części. Dla Meronka to najlepszy występ w World Tour w trzyletniej historii startów. Polak być może na koniec roku awansuje do 50. rankingu światowych golfistów.

Dobry sezon niesie za sobą odpowiednie konsekwencje. W DP World Tour Meronk zarobił ponad 10 milionów złotych (2,2 mln dolarów), co plasuje go w czołówce wszystkich polskich sportowców! Największą premię golfista otrzymał za triumf w lipcowym Irish Open. Wtedy na jego konto trafił prawie milion dolarów. Drugą co do wielkości premię (ponad 261 tys. dol.) otrzymał za czwarte miejsce w styczniowym Slync.io Dubai Desert Classic. Meronk po cichu liczy nie tylko na pierwszą 50. rankingu, ale i występ w reprezentacji Europy we wrześniu 2023 w Ryder Cup.

Powiem tak: będę zaskoczony, jeśli w 2024 r. będzie grał tylko w DP World Tour. Ten turniej w Dubaju był idealnym przykładem dlaczego. Przed nim byli tylko zawodnicy, którzy grają na co dzień w USA. Współpraca między PGA Tour i DP World Tour wygląda nieco tak jakby to była pierwsza i druga liga. A Adrian na pewno nie jest zawodnikiem drugoligowym.

Jacek Person, komentator Golf Channel Polska dla przegladsportowy.onet.pl

To nie koniec startów Meronka w tym roku, bo już 24 listopada Polak weźmie udział w turnieju w Australii – Fortinet Australian PGA Championship w Brisbane. Zawody potrwają do 27 listopada.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...