Najlepszy sezon DP World Tour zakończony, rekordowe zarobki, czyli udany rok Adriana Meronka

Strona głównaGolfNajlepszy sezon DP World Tour zakończony, rekordowe zarobki, czyli udany rok Adriana...

W Dubaju Adrian Meronk zakończył sezon DP World Tour 2022. Najlepszy polski golfista ma powody do zadowolenia, bo w klasyfikacji generalnej uplasował się na ósmej pozycji. W tym roku zarobił ponad 10 mln zł, a jutro wystartuje w zawodach w Australii.

Siódme miejsce pochodzącego z Wrocławia Meronka na polu Earth w Jumeirah Golf Estates było dobrym podsumowaniem całego sezonu i występu w DP World Tour. Polski golfista jest ósmy dzięki fantastycznej pierwszej części sezonu i wyrównanej grze w drugiej części. Dla Meronka to najlepszy występ w World Tour w trzyletniej historii startów. Polak być może na koniec roku awansuje do 50. rankingu światowych golfistów.

Dobry sezon niesie za sobą odpowiednie konsekwencje. W DP World Tour Meronk zarobił ponad 10 milionów złotych (2,2 mln dolarów), co plasuje go w czołówce wszystkich polskich sportowców! Największą premię golfista otrzymał za triumf w lipcowym Irish Open. Wtedy na jego konto trafił prawie milion dolarów. Drugą co do wielkości premię (ponad 261 tys. dol.) otrzymał za czwarte miejsce w styczniowym Slync.io Dubai Desert Classic. Meronk po cichu liczy nie tylko na pierwszą 50. rankingu, ale i występ w reprezentacji Europy we wrześniu 2023 w Ryder Cup.

Powiem tak: będę zaskoczony, jeśli w 2024 r. będzie grał tylko w DP World Tour. Ten turniej w Dubaju był idealnym przykładem dlaczego. Przed nim byli tylko zawodnicy, którzy grają na co dzień w USA. Współpraca między PGA Tour i DP World Tour wygląda nieco tak jakby to była pierwsza i druga liga. A Adrian na pewno nie jest zawodnikiem drugoligowym.

Jacek Person, komentator Golf Channel Polska dla przegladsportowy.onet.pl

To nie koniec startów Meronka w tym roku, bo już 24 listopada Polak weźmie udział w turnieju w Australii – Fortinet Australian PGA Championship w Brisbane. Zawody potrwają do 27 listopada.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture!

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień (oboje AKS OSW Olsztyn) mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture! W Omanie dzisiaj rozegrano serię finałową,...