STS KOD PROMOCYJNY

Był triumf w Irish open, czas na Scottish Open. Meronk pójdzie za ciosem?

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfBył triumf w Irish open, czas na Scottish Open. Meronk pójdzie za...

Dopiero co Adrian Meronk odniósł historyczne zwycięstwo, wygrywając jako pierwszy Polak turniej z cyklu DP World Tour w Irlandii, a już szykuje się do startu w kolejnej prestiżowej imprezie golfowej, czyli Scottish Open, która rozpocznie się w czwartek.

Triumf Meronka w Irish Open odbił się szerokim echem. Polak zarobił milion dolarów za zwycięstwo, awansował w światowym rankingu i w klasyfikacji World Tour. Najlepszy polski golfista nie ma jednak czasu na celebrację i zabawę. Sezon w pełni, a przed Meronkiem jeszcze ciekawsze i ważniejsze zawody.

Pierwszymi z nich będą zmagania na polu The Renaissance Club w North Berwick. Scottish Open to turniej z jeszcze większą pulą nagród niż Irish Open (8 mln. dol.) i lepszą listą startową. Ze Stanów Zjednoczonych pojawić się mają wyśmienici golfiści. Scottish open to też przetarcie przed jubileuszowym 150. The Open, prestiżowym turnieju, który odbędzie się na sławnym Old Course od 14 do 17 lipca. Adrian Meronk zagwarantował sobie start i z pewnością, tak jak kibice, nie może się już doczekać.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...