Był triumf w Irish open, czas na Scottish Open. Meronk pójdzie za ciosem?

Strona głównaGolfBył triumf w Irish open, czas na Scottish Open. Meronk pójdzie za...

Dopiero co Adrian Meronk odniósł historyczne zwycięstwo, wygrywając jako pierwszy Polak turniej z cyklu DP World Tour w Irlandii, a już szykuje się do startu w kolejnej prestiżowej imprezie golfowej, czyli Scottish Open, która rozpocznie się w czwartek.

Triumf Meronka w Irish Open odbił się szerokim echem. Polak zarobił milion dolarów za zwycięstwo, awansował w światowym rankingu i w klasyfikacji World Tour. Najlepszy polski golfista nie ma jednak czasu na celebrację i zabawę. Sezon w pełni, a przed Meronkiem jeszcze ciekawsze i ważniejsze zawody.

Pierwszymi z nich będą zmagania na polu The Renaissance Club w North Berwick. Scottish Open to turniej z jeszcze większą pulą nagród niż Irish Open (8 mln. dol.) i lepszą listą startową. Ze Stanów Zjednoczonych pojawić się mają wyśmienici golfiści. Scottish open to też przetarcie przed jubileuszowym 150. The Open, prestiżowym turnieju, który odbędzie się na sławnym Old Course od 14 do 17 lipca. Adrian Meronk zagwarantował sobie start i z pewnością, tak jak kibice, nie może się już doczekać.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lech rozbił Villarreal i zagra w pucharach na wiosnę!

Zrobili to! Piłkarze Lecha Poznań efektownie wygrali 3:0 z Villarreal CF i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie C Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...