STS KOD PROMOCYJNY

Polski golfista wraca do formy. Meronk szósty w turnieju w Belgii

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfPolski golfista wraca do formy. Meronk szósty w turnieju w Belgii

Adrian Meronk zapomniał już o słabym występie w British Masters. Najlepszy polski golfista ukończył czterodniowe zmagania w Antwerpii na szóstym miejscu.

Polski golfista niedawno zaledwie po dwóch dniach rywalizacji odpadł z British Masters i był to jego najgorszy występ w tym roku. Szansa na rehabilitację nadeszłą szybko, bo od czwartku Meronk rywalizował w turnieju Soudal Open. W Belgii naszemu najlepszemu golfiście poszło bardzo dobrze.

Najlepszy w wykonaniu Meronka był pierwszy i ostatni dzień rywalizacji. Polak na starcie zaliczył niemal bezbłędną rundę i był blisko liderów. Drugiego i trzeciego dnia już tak dobrze nie było, przez co golfista spadł na 21. miejsce. Na szczęście w niedzielę Polak znów wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności. Przez moment Meronk był nawet trzeci, ale ostatecznie skończył na szóstym miejscu z wynikiem – 9 na karcie. Na belgijskim polu Rinkven International GC triumfował Anglik Sam Horsfield.

Meronk w cyklu DP World Tour 2022 zajmuje obecnie dwunastą pozycję. Polski golfista pokaże się za niedługo w turnieju Dutch Open, który odbędzie się w dniach 26-29 maja w Holandii.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...