Polski golfista wraca do formy. Meronk szósty w turnieju w Belgii

Strona głównaGolfPolski golfista wraca do formy. Meronk szósty w turnieju w Belgii

Adrian Meronk zapomniał już o słabym występie w British Masters. Najlepszy polski golfista ukończył czterodniowe zmagania w Antwerpii na szóstym miejscu.

Polski golfista niedawno zaledwie po dwóch dniach rywalizacji odpadł z British Masters i był to jego najgorszy występ w tym roku. Szansa na rehabilitację nadeszłą szybko, bo od czwartku Meronk rywalizował w turnieju Soudal Open. W Belgii naszemu najlepszemu golfiście poszło bardzo dobrze.

Najlepszy w wykonaniu Meronka był pierwszy i ostatni dzień rywalizacji. Polak na starcie zaliczył niemal bezbłędną rundę i był blisko liderów. Drugiego i trzeciego dnia już tak dobrze nie było, przez co golfista spadł na 21. miejsce. Na szczęście w niedzielę Polak znów wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności. Przez moment Meronk był nawet trzeci, ale ostatecznie skończył na szóstym miejscu z wynikiem – 9 na karcie. Na belgijskim polu Rinkven International GC triumfował Anglik Sam Horsfield.

Meronk w cyklu DP World Tour 2022 zajmuje obecnie dwunastą pozycję. Polski golfista pokaże się za niedługo w turnieju Dutch Open, który odbędzie się w dniach 26-29 maja w Holandii.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...