STS KOD PROMOCYJNY

Meronk trzeci na słynnym polu golfowym w Katalonii! Będzie awans w rankingu

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfMeronk trzeci na słynnym polu golfowym w Katalonii! Będzie awans w rankingu

Kolejny świetny występ najlepszego polskiego golfisty. Adrian Meronk zajął trzecie miejsce w Catalunya Championship, turnieju cyklu DP World Tour, który trwał przez cztery dni na słynnym Stadium Course koło Girony.

Udane miesiące ma za sobą polski golfista. W tym roku Adrian Meronk był czwarty w Dubai Desert Classic i trzeci w Commercial Bank Qatar Masters. Po chwilowym odpoczynku reprezentant biało-czerwonych pojawił się w kolejnym turnieju cyklu DP Tour. Tym razem rywalizacja przeniosła się do Europy, a konkretnie w okolice Barcelony.

Równa forma i podium z Anglikami

Catalunya Championship 2022 Meronk rozpoczął od spokojnej i pewnej gry. Polak unikał błędów i taka taktyka się sprawdziła. Najpierw potrzebował 70 uderzeń, potem 67, co sprawiło, że wspiął się w klasyfikacji zawodów. Stabilna gra w końcowym etapie zawodów sprawiła, że Meronk zakończyć imprezę z 279 uderzeniami, czyli było to 9 uderzeń poniżej normy. W efekcie końcowym Polak był trzeci wraz z Anglikami Laurie Canterem i Richardem McEvoy’em.

Awans w światowym rankingu golfa pewny

W ostatnich dziesięciu startach Meronk pięciokrotnie był klasyfikowany w TOP10 zawodów. Nic więc dziwnego, że dzięki dobrej i równej formie Polak pnie się w światowym rankingu golfowym. Przed startem w Katalonii był na 119. miejscu, ale najświeższa aktualizacja, która ma mieć miejsce w tym tygodniu, z pewnością będzie dla Adriana jeszcze korzystniejsza.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...