Meronk trzeci na słynnym polu golfowym w Katalonii! Będzie awans w rankingu

Strona głównaGolfMeronk trzeci na słynnym polu golfowym w Katalonii! Będzie awans w rankingu

Kolejny świetny występ najlepszego polskiego golfisty. Adrian Meronk zajął trzecie miejsce w Catalunya Championship, turnieju cyklu DP World Tour, który trwał przez cztery dni na słynnym Stadium Course koło Girony.

Udane miesiące ma za sobą polski golfista. W tym roku Adrian Meronk był czwarty w Dubai Desert Classic i trzeci w Commercial Bank Qatar Masters. Po chwilowym odpoczynku reprezentant biało-czerwonych pojawił się w kolejnym turnieju cyklu DP Tour. Tym razem rywalizacja przeniosła się do Europy, a konkretnie w okolice Barcelony.

Równa forma i podium z Anglikami

Catalunya Championship 2022 Meronk rozpoczął od spokojnej i pewnej gry. Polak unikał błędów i taka taktyka się sprawdziła. Najpierw potrzebował 70 uderzeń, potem 67, co sprawiło, że wspiął się w klasyfikacji zawodów. Stabilna gra w końcowym etapie zawodów sprawiła, że Meronk zakończyć imprezę z 279 uderzeniami, czyli było to 9 uderzeń poniżej normy. W efekcie końcowym Polak był trzeci wraz z Anglikami Laurie Canterem i Richardem McEvoy’em.

Awans w światowym rankingu golfa pewny

W ostatnich dziesięciu startach Meronk pięciokrotnie był klasyfikowany w TOP10 zawodów. Nic więc dziwnego, że dzięki dobrej i równej formie Polak pnie się w światowym rankingu golfowym. Przed startem w Katalonii był na 119. miejscu, ale najświeższa aktualizacja, która ma mieć miejsce w tym tygodniu, z pewnością będzie dla Adriana jeszcze korzystniejsza.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Katarzyna Wasick śrubuje rekord Polski i jest nie do zatrzymania

Katarzyna Wasick poprawiła swoje osiągnięcie sprzed tygodnia i ponownie pobiła rekord Polski na krótkim basenie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Od teraz najlepszy...