STS KOD PROMOCYJNY

Hokeiści GKS Katowice obronili tytuł mistrzów Polski! Pewna wygrana z GKS Tychy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaHokej na lodzieHokeiści GKS Katowice obronili tytuł mistrzów Polski! Pewna wygrana z GKS Tychy

Hokeiści GKS-u Katowice zdominowali rywalizację w wielkim finale Polskiej Hokej Ligi i obronili tytuł najlepszej drużyny w Polsce. Pokonali w serii 4:0 GKS Tychy, który został wicemistrzem Polski. Ostatni mecz zakończył się wysokim zwycięstwem katowiczan 5:2 i przypieczętował ich obronę tytułu, choć w sezonie zasadniczym zajęli dopiero czwarte miejsce. Brązowe medale zawisły na szyjach hokeistów Re-Plast Unii Oświęcim. 

Jednostronny finał 

W wielkim finale Polskiej Hokej Ligi zmierzyły się trzecia i czwarta drużyna sezonu zasadniczego, czyli GKS Tychy i GKS Katowice. Tytułu sprzed roku bronili katowiczanie i to oni wydawali się faworytem. Mało kto spodziewał się jednak, że finał będzie miał tak jednostronny przebieg. Rywalizację do czterech zwycięstw zdominowali katowiczanie, którzy wygrali 4:0 i szybko mogli cieszyć się z kolejnego złota na koncie. 

Finał rozpoczął się od dwóch meczów w Tychach. Pierwszy z nich zakończył się zwycięstwem katowiczan 3:1. Kolejne spotkanie było jeszcze bardziej wyrównane. Bardzo długo utrzymywał się wynik remisowy 1:1, jednak na dwie minuty przed końcem trzeciej tercji zwycięstwo zespołowi z Katowic zapewnił Fin Matias Lehtonen. GKS Katowice prowadził w serii 2:0 i miał przed sobą dwa mecze na własnym lodowisku

Trzecie spotkanie lepiej rozpoczęli Tyszanie, którzy wyszli na prowadzenie. Później jednak oglądaliśmy wyraźną przewagę gospodarzy. Ostatecznie katowiczanie wygrali aż 5:2. Takim samym wynikiem zakończył się czwarty mecz finałowy, jednak w nim od początku do końca prowadzili hokeiści GKS-u Katowice. Dzięki temu obronili tytuł mistrzów Polski sprzed roku i wywalczyli ósme mistrzostwo w swojej historii. Hokeiści GKS-u Tychy zostali wicemistrzami Polski. 

Brązowy medal dla Unii Oświęcim 

Brązowe medale mistrzostw Polski zawisły na szyjach zawodników Re-Plast Unii Oświęcim. W małym finale pokonali oni w serii 2:0 (3:2 i 3:2) Comarch Cracovię, czyli najlepszą drużynę sezonu zasadniczego. Unia w ligowej tabeli zajęła drugie miejsce. Przed rokiem zespół z Oświęcimia został wicemistrzem kraju.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...