Hokeiści GKS Katowice obronili tytuł mistrzów Polski! Pewna wygrana z GKS Tychy

Strona głównaHokej na lodzieHokeiści GKS Katowice obronili tytuł mistrzów Polski! Pewna wygrana z GKS Tychy

Hokeiści GKS-u Katowice zdominowali rywalizację w wielkim finale Polskiej Hokej Ligi i obronili tytuł najlepszej drużyny w Polsce. Pokonali w serii 4:0 GKS Tychy, który został wicemistrzem Polski. Ostatni mecz zakończył się wysokim zwycięstwem katowiczan 5:2 i przypieczętował ich obronę tytułu, choć w sezonie zasadniczym zajęli dopiero czwarte miejsce. Brązowe medale zawisły na szyjach hokeistów Re-Plast Unii Oświęcim.

Jednostronny finał

W wielkim finale Polskiej Hokej Ligi zmierzyły się trzecia i czwarta drużyna sezonu zasadniczego, czyli GKS Tychy i GKS Katowice. Tytułu sprzed roku bronili katowiczanie i to oni wydawali się faworytem. Mało kto spodziewał się jednak, że finał będzie miał tak jednostronny przebieg. Rywalizację do czterech zwycięstw zdominowali katowiczanie, którzy wygrali 4:0 i szybko mogli cieszyć się z kolejnego złota na koncie.

Finał rozpoczął się od dwóch meczów w Tychach. Pierwszy z nich zakończył się zwycięstwem katowiczan 3:1. Kolejne spotkanie było jeszcze bardziej wyrównane. Bardzo długo utrzymywał się wynik remisowy 1:1, jednak na dwie minuty przed końcem trzeciej tercji zwycięstwo zespołowi z Katowic zapewnił Fin Matias Lehtonen. GKS Katowice prowadził w serii 2:0 i miał przed sobą dwa mecze na własnym lodowisku

Trzecie spotkanie lepiej rozpoczęli Tyszanie, którzy wyszli na prowadzenie. Później jednak oglądaliśmy wyraźną przewagę gospodarzy. Ostatecznie katowiczanie wygrali aż 5:2. Takim samym wynikiem zakończył się czwarty mecz finałowy, jednak w nim od początku do końca prowadzili hokeiści GKS-u Katowice. Dzięki temu obronili tytuł mistrzów Polski sprzed roku i wywalczyli ósme mistrzostwo w swojej historii. Hokeiści GKS-u Tychy zostali wicemistrzami Polski.

Brązowy medal dla Unii Oświęcim

Brązowe medale mistrzostw Polski zawisły na szyjach zawodników Re-Plast Unii Oświęcim. W małym finale pokonali oni w serii 2:0 (3:2 i 3:2) Comarch Cracovię, czyli najlepszą drużynę sezonu zasadniczego. Unia w ligowej tabeli zajęła drugie miejsce. Przed rokiem zespół z Oświęcimia został wicemistrzem kraju.