KAC Klagenfurt – Re-Plast Unia Oświęcim 4:5. Historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów

Strona głównaHokej na lodzieKAC Klagenfurt - Re-Plast Unia Oświęcim 4:5. Historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów

Re-Plast Unia Oświęcim odniosła historyczne zwycięstwo. Gracze mistrzów Polski czekali do czwartej kolejki rozgrywek Ligi Mistrzów na swoje pierwsze zwycięstwo. Na kilkanaście minut przed końcem meczu przegrywali na wyjeździe już 1:4 z austriackim KAC Klagenfurt. Odwrócili jednak losy spotkania. W niesamowitych okolicznościach wygrali 5:4 i pozostają w walce o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Niesamowita końcówka dała Unii Oświęcim premierową wygraną

Od początku tegorocznej Ligi Mistrzów hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim skazywani są na pożarcie. W pierwszych trzech kolejkach wywalczyli jednak dwa punkty po dwóch porażkach po dogrywkach. Dwa dni temu przeciwstawili się Red Bull Salzburg. W niedzielę 15 września pojechali do Austrii na wyjazdowe starcie z KAC Klagenfurt. To wicemistrz austriackiej ligi. Zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa byli gospodarze.

Po pierwszej tercji ekipa z Klagenfurtu pewnie prowadziła 2:0. Po drugiej było 3:1, a bramkę dla mistrzów Polski zdobył Erik Ahopelto. Sytuacja zespołu z Oświęcimia była bardzo trudna. Jeszcze bardziej skomplikowała się na początku trzeciej tercji, gdy gospodarze wyszli na 4:1 po trafieniu Davida Maiera. Zanosiło się na wysokie zwycięstwo Austriaków. Nadzieje na dobry wynik w 48. minucie meczu przywrócił Krystian Dziubiński. Nie minęła minuta, a goście przegrywali już tylko 3:4, gdy do siatki trafił Daniel Olsson Trkulja. Na dziesięć minut przed końcem meczu był już remis 4:4. Tym razem gola strzelił Henry Karjalainen i zapachniało sensacją. Unia Oświęcim poszła za ciosem. Cztery minuty przed końcem meczu mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie za sprawą Hampusa Olssona i nie oddali tego do końca. Zanotowali niesamowity come back i wygrali na wyjeździe 5:4. To dla nich pierwsze i historyczne zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

KAC Klagenfurt – Re-Plast Unia Oświęcim 4:5 (2:0, 1:1, 1:4)

Unia Oświęcim w grze o fazę pucharową Ligi Mistrzów

Sensacyjne zwycięstwo na wyjeździe przywróciło graczom Unii Oświęcim wiarę w awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Dwa kluczowe mecze zespół ten rozegra w październiku. Najpierw 9 października u siebie podejmie niemiecki Straubing Tigers, a tydzień później zagra na wyjeździe z Oceláři Trzyniec z Czech. Zwycięstwa dadzą oświęcimianom awans do 1/8 finału.