STS KOD PROMOCYJNY

Polacy przegrali ze Słowenią w ramach przygotowań do mistrzostw świata elity

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaHokej na lodziePolacy przegrali ze Słowenią w ramach przygotowań do mistrzostw świata elity

Polacy po wyrównanym boju przegrali 0:2 ze Słoweńcami w meczu towarzyskim rozegranym w ramach przygotowań do mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie. Biało-czerwoni nie wykorzystali dobrych momentów i kilku klarownych sytuacji. Z drugiej strony w defensywie zdarzyły nam się błędy, które zaważyły na wyniki. Z pewnością trener Róbert Kaláber zebrał sporo materiału do analizy. Spotkanie rozegrano w Bytomiu. W piątek 19 kwietnia drugi pojedynek z tym rywalem. 

Szwankowała skuteczność

Biało-czerwoni przystąpili do meczu towarzyskiego ze Słowenią po dwóch efektownych wygranych z Węgrami. Trener Róbert Kaláber mógł już skorzystać z graczy GKS-u Katowice i Unii Oświęcim, którzy zakończyli rywalizację o mistrzostwo Polski. Kadra w końcu trenowała w komplecie. W czwartek w Bytomiu rozegrano pierwszy z dwóch meczów towarzyskich przeciwko Słowenii. 

Polacy mecz zaczęli aktywnie i szukali sposobu na pokonanie Gašpera Krošelja. Ten bronił jednak bardzo pewnie, a w kilku sytuacjach biało-czerwonym brakowało skuteczności. Po pierwszej tercji na tablicy wyników było 0:0. Druga tercja nic tu nie zmieniła. Wciąż oglądaliśmy delikatną przewagę naszych hokeistów, jednak nie przekładało się to na bramki. Trzecią tercję znakomicie rozpoczęli rywale, którzy wykorzystali grę w przewadze i strzelili na 1:0. Na listę strzelców wpisał się Rok Tičar. W połowie ostatniej tercji było już 2:0, gdy wynik podwyższył Ken Ograjensek. Do końca meczu nie oglądaliśmy już więcej bramek i Polacy przegrali 0:2. Na koniec rozegrano dodatkową serię rzutów karnych. W nich również górą byli nasi rywale. 

Polska – Słowenia 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

W piątek drugi mecz ze Słoweńcami 

Trener Róbert Kaláber ma sporo materiału do analizy, a już w piątek 19 kwietnia czeka nas drugi pojedynek ze Słoweńcami. Liczymy na to, że biało-czerwoni poprawią celownik i powalczą o lepszy wynik. Dwumecz towarzyski ze Słowenią rozgrywany jest w ramach przygotowań Polaków do udziału w mistrzostwach świata elity. Te rozpoczną się dla nas meczem z Łotwą 11 maja. Wcześniej nasi reprezentanci zagrają jeszcze towarzysko ze Słowacją (3 maja) i Danią (7 maja).

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...