STS KOD PROMOCYJNY

Potęgi w grupie Polaków na hokejowych mistrzostwach świata elity 2024

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaHokej na lodziePotęgi w grupie Polaków na hokejowych mistrzostwach świata elity 2024

Reprezentanci Polski w hokeju na lodzie po ponad 20. latach nieobecności powrócili do elity. W przyszłym roku wezmą udział w mistrzostwach świata organizowanych w Czechach. Właśnie poznaliśmy przeciwników biało-czerwonych w grupie A. Polacy będą grać w Ostrawie, gdzie zmierzą się m.in. ze Stanami Zjednoczonymi, Niemcami, Szwedami, Słowakami czy też Łotyszami. Celem kadry Róberta Kalábera będzie utrzymanie się w elicie na kolejny rok. 

Polacy zagrają w grupie A

Władze Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) przedstawiły podział na grupy przyszłorocznych mistrzostw świata elity. W ostatniej chwili doszło do małych zmian. Czesi jako gospodarze imprezy mogli je wprowadzić za zgodą IIHF. W związku z tym w polskiej grupie zamiast mistrzów z Kanady, zobaczymy hokeistów Stanów Zjednoczonych. To oni wydają się być faworytami do wygrania grupy A, jednak wiele zależy od tego, w jakim zestawieniu przylecą do Ostrawy. Właśnie tam swoje mecze będzie rozgrywała grupa A. To dobra wiadomość dla polskich kibiców, którzy nie będą mieli daleko na mecze swoich ulubieńców. 

Poza Amerykanami przeciwnikami Polaków będą takie reprezentacje jak: Niemcy, Szwecja, Słowacja, Łotwa, Francja i Kazachstan. Stawka jest bardzo mocna, jednak w elicie grają najlepsi z najlepszych. Oczywiście przed startem turnieju biało-czerwoni będą uznawani za outsidera. Liczymy jednak na to, że ponownie pokażą pełnię swoich możliwości i powalczą o sprawienie niespodzianki. Celem kadry prowadzonej przez Róberta Kalábera jest utrzymanie się w gronie hokejowej elity na kolejny sezon. Będzie o to bardzo trudno. 

Kto zagra w grupie B?

Grupa B swoje mecze będzie rozgrywała w Pradze. Poza gospodarzami turnieju zobaczymy w niej m.in. obrońców tytułu z Kanady. Ponadto stawkę zespołów w grupie B uzupełniają: Finlandia, Szwajcaria, Dania, Norwegia, Austria i Wielka Brytania. Turniej zostanie rozegrany w dniach 10-26 maja 2024 rok. Rejestracja kibiców chcących kupić bilety, rozpocznie się już 20 lipca na oficjalnej stronie internetowej 2024.iihfworlds.com. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...