Potęgi w grupie Polaków na hokejowych mistrzostwach świata elity 2024

Strona głównaHokej na lodziePotęgi w grupie Polaków na hokejowych mistrzostwach świata elity 2024

Reprezentanci Polski w hokeju na lodzie po ponad 20. latach nieobecności powrócili do elity. W przyszłym roku wezmą udział w mistrzostwach świata organizowanych w Czechach. Właśnie poznaliśmy przeciwników biało-czerwonych w grupie A. Polacy będą grać w Ostrawie, gdzie zmierzą się m.in. ze Stanami Zjednoczonymi, Niemcami, Szwedami, Słowakami czy też Łotyszami. Celem kadry Róberta Kalábera będzie utrzymanie się w elicie na kolejny rok. 

Polacy zagrają w grupie A

Władze Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) przedstawiły podział na grupy przyszłorocznych mistrzostw świata elity. W ostatniej chwili doszło do małych zmian. Czesi jako gospodarze imprezy mogli je wprowadzić za zgodą IIHF. W związku z tym w polskiej grupie zamiast mistrzów z Kanady, zobaczymy hokeistów Stanów Zjednoczonych. To oni wydają się być faworytami do wygrania grupy A, jednak wiele zależy od tego, w jakim zestawieniu przylecą do Ostrawy. Właśnie tam swoje mecze będzie rozgrywała grupa A. To dobra wiadomość dla polskich kibiców, którzy nie będą mieli daleko na mecze swoich ulubieńców. 

Poza Amerykanami przeciwnikami Polaków będą takie reprezentacje jak: Niemcy, Szwecja, Słowacja, Łotwa, Francja i Kazachstan. Stawka jest bardzo mocna, jednak w elicie grają najlepsi z najlepszych. Oczywiście przed startem turnieju biało-czerwoni będą uznawani za outsidera. Liczymy jednak na to, że ponownie pokażą pełnię swoich możliwości i powalczą o sprawienie niespodzianki. Celem kadry prowadzonej przez Róberta Kalábera jest utrzymanie się w gronie hokejowej elity na kolejny sezon. Będzie o to bardzo trudno. 

Kto zagra w grupie B?

Grupa B swoje mecze będzie rozgrywała w Pradze. Poza gospodarzami turnieju zobaczymy w niej m.in. obrońców tytułu z Kanady. Ponadto stawkę zespołów w grupie B uzupełniają: Finlandia, Szwajcaria, Dania, Norwegia, Austria i Wielka Brytania. Turniej zostanie rozegrany w dniach 10-26 maja 2024 rok. Rejestracja kibiców chcących kupić bilety, rozpocznie się już 20 lipca na oficjalnej stronie internetowej 2024.iihfworlds.com. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....