Strona głównaInneAż 16 medali Polaków na mistrzostwach Europy niepełnosprawnych w tenisie stołowym

Biało-czerwoni na pierwszym miejscu zakończyli klasyfikację drużynową na mistrzostwach Europy niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Nasi paraolimpijczycy wywalczyli aż 16 medali, w tym 10 złotych. Po trzy złote krążki zgarnęli: Natalia Partyka, Patryk Chojnowski i Karolina Pęk. Mistrzami Europy zostali również: Dorota Bucław, Ewa Cychowska, Piotr Grudzień, Rafał Czuper i Maciej Makajew. Zapraszamy na podsumowanie zmagań w angielskim Sheffield.

Dziesięć złotych medali Polaków

Nasi paraolimpijczycy w tenisie stołowym wywalczyli aż 10 złotych medali mistrzostw Europy w Sheffield. Po trzy złota wywalczyli: Natalia Partyka, Karolina Pęk i Patryk Chojnowski, którzy triumfowali w singlu, deblu i w grze mieszanej. Natalia Partyka w deblu grała z Karoliną Pęk, a w mikście z Patrykiem Chojnowskim. Karolina Pęk w mikście stworzyła duet z Piotrem Grudniem. Do tego Patryk Chojnowski w deblu rywalizował w parze z Piotrem Grudniem. Złote medale wywalczyli jeszcze Rafał Czuper w singlu, Dorota Bucław w singlu oraz Ewa Cychowska i Maciej Makajew w mikście.

Ponadto srebrne medale mistrzostw Europy wywalczyli: Katarzyna Marszał (singiel) oraz Rafał Czuper i Dorota Bucław (mikst). Brązowymi medalistami zostali: Maksym Chudzicki (singiel), Rafał Czuper i Tomasz Jakimczuk (debel), Maksym Chudzicki i Katarzyna Marszał (mikst) oraz Damian Fira i Krystyna Łysiak (mikst).

Polacy wygrali klasyfikację medalową

Polacy sięgnęli po zwycięstwo w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy w Shefiield. Łącznie zdobyli w Anglii 16 medali, w tym 10 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe. Poniżej lista wszystkich polskich medalistów.