Bartłomiej Marszałek ósmy na inaugurację sezonu wodnej Formuły 1

Strona głównaInneBartłomiej Marszałek ósmy na inaugurację sezonu wodnej Formuły 1

Bartłomiej Marszałek zajął ósme miejsce we Francji, gdzie zainaugurowano sezon wodnej Formuły 1, czyli F1H2O – flagowej serii międzynarodowych wyścigów jednomiejscowych łodzi motorowych.

Marszałek, czyli jedyny Polak w F1H2O

Wodna Formuła 1 nie należy do najpopularniejszych sportów w Polsce, dlatego zachęcamy Was do przeczytania zapowiedzi sezonu F1H2O, którą znajdziecie w tym artykule. Teraz przyszedł czas na krótkie podsumowanie pierwszej rundy zawodów.

Przypomnijmy, że Bartłomiej Marszałek jest jedynym Polakiem, który dotarł do F1H2O. We flagowej serii międzynarodowych wyścigów jednomiejscowych łodzi motorowych startuje nieprzerwanie od 2011 roku. Jego najlepszym sezonem był 2019, w którym zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Inauguracja we Francji

Bartłomiej Marszałek w sesji kwalifikacyjnej do inauguracyjnego wyścigu zajął 13. pozycję. To oznaczało bardzo trudny weekend dla jedynego Polaka w stawce. W niedzielę nasz reprezentant radził sobie znacznie lepiej. Po 1/3 dystansu znalazł się w pierwszej dziesiątce, a ostatecznie wyścig zakończył na ósmej lokacie i zgarnął pierwsze trzy punkty w tym sezonie.

Organizatorzy mają w planach rozegranie przynajmniej pięciu rund Mistrzostw Świata F1H2O. Emocje związane z kolejnym weekendem wyścigowym czekają nas w lipcu we Włoszech.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Orlen Wisła Płock rozpoczyna fazę pucharową Ligi Europejskiej. W 1/8 finału zagra z niemieckim TBV Lemgo

We wtorek 29 marca wieczorem szczypiorniści Orlen Wisły Płock rozpoczynają fazę pucharową rozgrywek Ligi Europejskiej. Po wygraniu swojej grupy, wicelider polskiej Superligi zmierzy się...

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...