STS KOD PROMOCYJNY

Bartłomiej Marszałek ósmy na inaugurację sezonu wodnej Formuły 1

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaInneBartłomiej Marszałek ósmy na inaugurację sezonu wodnej Formuły 1

Bartłomiej Marszałek zajął ósme miejsce we Francji, gdzie zainaugurowano sezon wodnej Formuły 1, czyli F1H2O – flagowej serii międzynarodowych wyścigów jednomiejscowych łodzi motorowych.

Marszałek, czyli jedyny Polak w F1H2O

Wodna Formuła 1 nie należy do najpopularniejszych sportów w Polsce, dlatego zachęcamy Was do przeczytania zapowiedzi sezonu F1H2O, którą znajdziecie w tym artykule. Teraz przyszedł czas na krótkie podsumowanie pierwszej rundy zawodów.

Przypomnijmy, że Bartłomiej Marszałek jest jedynym Polakiem, który dotarł do F1H2O. We flagowej serii międzynarodowych wyścigów jednomiejscowych łodzi motorowych startuje nieprzerwanie od 2011 roku. Jego najlepszym sezonem był 2019, w którym zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Inauguracja we Francji

Bartłomiej Marszałek w sesji kwalifikacyjnej do inauguracyjnego wyścigu zajął 13. pozycję. To oznaczało bardzo trudny weekend dla jedynego Polaka w stawce. W niedzielę nasz reprezentant radził sobie znacznie lepiej. Po 1/3 dystansu znalazł się w pierwszej dziesiątce, a ostatecznie wyścig zakończył na ósmej lokacie i zgarnął pierwsze trzy punkty w tym sezonie.

Organizatorzy mają w planach rozegranie przynajmniej pięciu rund Mistrzostw Świata F1H2O. Emocje związane z kolejnym weekendem wyścigowym czekają nas w lipcu we Włoszech.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...