STS KOD PROMOCYJNY

Klaudia Breś złotą medalistką Igrzysk Europejskich w strzelectwie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneKlaudia Breś złotą medalistką Igrzysk Europejskich w strzelectwie

Klaudia Breś zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie w konkurencji karabinu pneumatycznego 10 metrów. Tym samym Polka potwierdziła swoją doskonałą dyspozycję z ostatnich miesięcy i osiągnęła kolejny międzynarodowy sukces. W wielkim finale Polka stoczyła pasjonujący bój z Francuzką Camille Jedrzejewski. Ostatecznie Klaudia Breś wygrała 17:13 i sięgnęła po złoto. W rundzie rankingowej oglądaliśmy jeszcze Julitę Borek. 

Dwie Polki z awansem do rundy rankingowej 

Powody do radości mieliśmy już po rundzie rankingowej. W najlepszej ósemce zmagań karabinu pneumatycznego z 10 metrów znalazły się dwie Polki. Drugie miejsce w kwalifikacjach zajęła Klaudia Breś, a ósme Julita Borek. Najlepsza na tym etapie okazała się Anna Korakaki z Grecji. Poza nimi do rundy rankingowej i walki o medal awansowały jeszcze: Sevval Tarhan (Turcja), Olena Kostevych (Ukraina), Camille Jedrzejewski (Francja), Antoaneta Kostadinowa (Bułgaria) oraz Zorana Arunović (Serbia).

Pasjonująca walka i złoty medal Klaudii Breś

W rundzie rankingowej od początku dobrze spisywała się Klaudia Breś. Dzięki temu awansowała do wielkiego finału i już wtedy była pewna zdobycia medalu. Jej rywalką w walce o złoto była Francuzka Camille Jedrzejewski. Zmagania finałowe lepiej zaczęła Polka, która wyszła na prowadzenie 11:7. Później rywalka próbowała nawiązać jeszcze walkę, jednak doświadczona Klaudia Breś miała wszystko pod kontrolą. Po emocjonującym pojedynku wygrała 17:13 i zasłużenie sięgnęła po złoty medal Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie. To kolejny duży sukces reprezentantki Polski, która już wcześniej zapewniła sobie przepustkę na Igrzyska Olimpijskie. 

Trzeci medal dla Polski

Złoty krążek wywalczony przez Klaudię Breś to trzeci medal dla Polski na tegorocznych Igrzyskach Europejskich. Wcześniej w czwartek po złoto sięgnęła jeszcze kobieca czwórka w kajakarstwie w składzie: Karolina Naja, Dominika Putto, Adrianna Kąkol i Anna Puławska. Kilkanaście minut wcześniej na trzecim miejscu podium stanęli kanadyjkarze Aleksander Kitewski i Norman Zezula. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...