Klaudia Breś złotą medalistką Igrzysk Europejskich w strzelectwie

Strona głównaInneKlaudia Breś złotą medalistką Igrzysk Europejskich w strzelectwie

Klaudia Breś zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie w konkurencji karabinu pneumatycznego 10 metrów. Tym samym Polka potwierdziła swoją doskonałą dyspozycję z ostatnich miesięcy i osiągnęła kolejny międzynarodowy sukces. W wielkim finale Polka stoczyła pasjonujący bój z Francuzką Camille Jedrzejewski. Ostatecznie Klaudia Breś wygrała 17:13 i sięgnęła po złoto. W rundzie rankingowej oglądaliśmy jeszcze Julitę Borek. 

Dwie Polki z awansem do rundy rankingowej 

Powody do radości mieliśmy już po rundzie rankingowej. W najlepszej ósemce zmagań karabinu pneumatycznego z 10 metrów znalazły się dwie Polki. Drugie miejsce w kwalifikacjach zajęła Klaudia Breś, a ósme Julita Borek. Najlepsza na tym etapie okazała się Anna Korakaki z Grecji. Poza nimi do rundy rankingowej i walki o medal awansowały jeszcze: Sevval Tarhan (Turcja), Olena Kostevych (Ukraina), Camille Jedrzejewski (Francja), Antoaneta Kostadinowa (Bułgaria) oraz Zorana Arunović (Serbia).

Pasjonująca walka i złoty medal Klaudii Breś

W rundzie rankingowej od początku dobrze spisywała się Klaudia Breś. Dzięki temu awansowała do wielkiego finału i już wtedy była pewna zdobycia medalu. Jej rywalką w walce o złoto była Francuzka Camille Jedrzejewski. Zmagania finałowe lepiej zaczęła Polka, która wyszła na prowadzenie 11:7. Później rywalka próbowała nawiązać jeszcze walkę, jednak doświadczona Klaudia Breś miała wszystko pod kontrolą. Po emocjonującym pojedynku wygrała 17:13 i zasłużenie sięgnęła po złoty medal Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie. To kolejny duży sukces reprezentantki Polski, która już wcześniej zapewniła sobie przepustkę na Igrzyska Olimpijskie. 

Trzeci medal dla Polski

Złoty krążek wywalczony przez Klaudię Breś to trzeci medal dla Polski na tegorocznych Igrzyskach Europejskich. Wcześniej w czwartek po złoto sięgnęła jeszcze kobieca czwórka w kajakarstwie w składzie: Karolina Naja, Dominika Putto, Adrianna Kąkol i Anna Puławska. Kilkanaście minut wcześniej na trzecim miejscu podium stanęli kanadyjkarze Aleksander Kitewski i Norman Zezula. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...