Świetny mecz Dekorglassu Działdowo i wygrana 3:0 w Wiener Neustadt

Strona głównaInneŚwietny mecz Dekorglassu Działdowo i wygrana 3:0 w Wiener Neustadt

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo świetnie rozpoczęli dwumecz ćwierćfinału Pucharu Europy. Polski zespól bez większych problemów pokonał na wyjeździe 3:0 austriacką drużynę SolexConsult TTC Wiener Neustadt. Rewanż już za kilka dni w Działdowie i awans Dekorglassu do półfinału Pucharu Europy wydaje się być formalnością. Punkty dla zespołu z Działdowa zdobyli: Jonathan Groth, Jakub Dyjas i Kaii Konishi.

Emocjonujący pojedynek Grotha na początek

Starcie w barwach Dekorglassu otworzył Duńczyk Jonathan Groth. Rywalizował z niewygodnym Frane Kojiciem z Chorwacji. Spotkanie było bardzo wyrównane, a dwa pierwsze sety kończyły się dwubramkowym zwycięstwem Grotha. Trzecia partia była już tylko formalnością i tym samym działdowianie wyszli na prowadzenie 1:0 na trudnym terenie w Austrii. Był to dobry prognostyk przed kolejnymi pojedynkami Jakuba Dyjasa i Kaiego Konishiego.

Jakub Dyjas przełamał Ivora Bana

W drugim pojedynku reprezentant Polski Jakub Dyjas przełamał opór Chorwata Ivora Bana, choć nie zaczął najlepiej. Pierwszy set padł łupem zawodnika gospodarzy. W drugim secie wszystko wskazywało na kolejne zwycięstwo Bana, jednak Dyjas obronił piłki setowe, a następnie odwrócił losy partii i wygrał ją 12:10. Napędziło to go do lepszej gry i kolejne dwa sety wygrał bez problemu. Zakończył mecz 3:1 i Dekorglass prowadził już 2:0

Kaii Konishi dopełnił formalności

Zwycięstwo Dekorglassu w ostatnim pojedynku przypieczętował Japończyk Kaii Konishi, który rywalizował z Niemcem Felixem Wetzelem. Zawodnik prowadzony przez Michała Dziubańskiego wygrał 3:1, dzięki czemu zespól z Działdowa kapitalnie rozpoczął zmagania w ćwierćfinale Pucharu Europy. Dekorglass jest w świetnej sytuacji przed meczem rewanżowym, który odbędzie się już w czwartek 26 stycznia w Działdowie. Początek spotkania o 15:30, a gospodarze będą chcieli przypieczętować swój awans do najlepszej czwórki rozgrywek.

SolexConsult TTC Wiener Neustadt – Dekorglass Działdowo 0:3