STS KOD PROMOCYJNY

Wspinaczka na szybkość. W Rzymie na Polki czekają dwa bilety do Paryża

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaInneWspinaczka na szybkość. W Rzymie na Polki czekają dwa bilety do Paryża

Trzecia Aleksandra Mirosław i czwarta Aleksandra Kałucka miały powody do niedosytu po mistrzostwach świata w Bernie. W połowie września reprezentantki Polski znów powalczą o przepustki na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024.

W szwajcarskim Bernie rozdano dwa pierwsze bilety do Paryżu i ku rozczarowaniu nie trafiły one w ręce reprezentantek Polski. Pech nie opuszczał na MŚ biało-czerwonych. Natalia Kałucka w fazie pucharowej odpadła od ściany, to samo stało się z Aleksandrą Mirosław w finale, a marnym pocieszeniem był triumf w wyścigu o brązowy medal z Aleksandrą Kałucką.

Mirosław zmieniła nastawienie

Rekordzistka świata we wspinaczce na szybkość przełknęła jednak gorzką pigułkę w mediach społecznościowych podziękowała ze słowa wsparcia oraz przekonywała, że Berno sprawiło, iż znów cieszy się tym sportem.

Zmierzyłam się też ze swoim największym strachem, czyli odpadnięciu w półfinałach, byciu na 3 miejscu, które nie dawało kwalifikacji i wiecie co się stało? Kompletnie nic, świat się nie skończył, a karuzela kręci się dalej i co najważniejsze przegrana nie sprawia, że staje się mniej wartościowym człowiekiem. Często to powtarzam dzieciakom, a sama gdzieś w tym wszystkim o tym zapomniałam. I to nie chodzi o to, że przestało mi zależeć, bo mam zamiar walczyć ze wszystkich sił o tą kwalifikacje. Cel pozostaje ten sam, ale teraz widzę całą drogę, a nie tylko jej urywek.

Moje Road to Paris trwa i myślę, że dzięki tym Mistrzostwom Świata będzie ona dla mnie bardzo ekscytująca i mam zamiar się nią cieszyć i doceniać na każdym kroku.

Aleksandra Mirosław na Instagramie

15.08.2023 – Foro Italico w Rzymie

Mirosław, ale też pozostałe zawodniczki, w tym siostry Kałucki i Patrycja Chudziak będą miały szansę na zakwalifikowanie się na IO 2024 już za mniej niż miesiąc. 15 sierpnia w Rzymie odbędą się zawody, których dwa pierwsze miejsca oznaczać będą olimpijskie przepustki. Jeśli – odpukać – i tym razem się nie uda, to wciąż nic straconego, bo kwalifikacje olimpijskie będzie można zdobywać jeszcze od kwietnia do czerwca 2024 roku.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...

400 PLN ZA GOLA HISZPANII LUB ANGLI W FINALE!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Anglii w finałowym meczu Hiszpania Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy...