Wspinaczka na szybkość. W Rzymie na Polki czekają dwa bilety do Paryża

Strona głównaInneWspinaczka na szybkość. W Rzymie na Polki czekają dwa bilety do Paryża

Trzecia Aleksandra Mirosław i czwarta Aleksandra Kałucka miały powody do niedosytu po mistrzostwach świata w Bernie. W połowie września reprezentantki Polski znów powalczą o przepustki na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024.

W szwajcarskim Bernie rozdano dwa pierwsze bilety do Paryżu i ku rozczarowaniu nie trafiły one w ręce reprezentantek Polski. Pech nie opuszczał na MŚ biało-czerwonych. Natalia Kałucka w fazie pucharowej odpadła od ściany, to samo stało się z Aleksandrą Mirosław w finale, a marnym pocieszeniem był triumf w wyścigu o brązowy medal z Aleksandrą Kałucką.

Mirosław zmieniła nastawienie

Rekordzistka świata we wspinaczce na szybkość przełknęła jednak gorzką pigułkę w mediach społecznościowych podziękowała ze słowa wsparcia oraz przekonywała, że Berno sprawiło, iż znów cieszy się tym sportem.

Zmierzyłam się też ze swoim największym strachem, czyli odpadnięciu w półfinałach, byciu na 3 miejscu, które nie dawało kwalifikacji i wiecie co się stało? Kompletnie nic, świat się nie skończył, a karuzela kręci się dalej i co najważniejsze przegrana nie sprawia, że staje się mniej wartościowym człowiekiem. Często to powtarzam dzieciakom, a sama gdzieś w tym wszystkim o tym zapomniałam. I to nie chodzi o to, że przestało mi zależeć, bo mam zamiar walczyć ze wszystkich sił o tą kwalifikacje. Cel pozostaje ten sam, ale teraz widzę całą drogę, a nie tylko jej urywek.

Moje Road to Paris trwa i myślę, że dzięki tym Mistrzostwom Świata będzie ona dla mnie bardzo ekscytująca i mam zamiar się nią cieszyć i doceniać na każdym kroku.

Aleksandra Mirosław na Instagramie

15.08.2023 – Foro Italico w Rzymie

Mirosław, ale też pozostałe zawodniczki, w tym siostry Kałucki i Patrycja Chudziak będą miały szansę na zakwalifikowanie się na IO 2024 już za mniej niż miesiąc. 15 sierpnia w Rzymie odbędą się zawody, których dwa pierwsze miejsca oznaczać będą olimpijskie przepustki. Jeśli – odpukać – i tym razem się nie uda, to wciąż nic straconego, bo kwalifikacje olimpijskie będzie można zdobywać jeszcze od kwietnia do czerwca 2024 roku.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...