Znamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym

Strona głównaInneZnamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym

13 sierpnia w Monachium rozpoczną się Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym, a polscy kibice zobaczą w akcji biało-czerwonych w singlu, deblu i grze mieszanej. Polski Związek Tenisa Stołowego poinformował o kształcie kadry na ME.

Mistrzostwa Europy w stolicy Bawarii potrwają od 13 do 21 sierpnia. Rywalizować będą nie tylko tenisiści stołowi, bo w Monachium o miano najlepszych na Starym Kontynencie powalczą przedstawiciele wielu dyscyplin.

Skupiając się na rywalizacji na tenisie stołowym, znamy już dokładną kadrę Polski. W grze mieszanej biało-czerwoni mogli zgłosić dwie pary i tak też uczyniono. Pierwszym duetem mieszanym będzie para Samuel Kulczycki/Katarzyna Węgrzyn, a drugim Jakub Dyjas/Natalia Partyka. Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn zdobywali mistrzostwo Polski trzy razy z rzędu, w latach 2019-2021. Z kolei duet Jakub Dyjas i Natalia Partyka już kilka razy razem startowali w Mistrzostwach Świata i Europy.

Jeśli chodzi o singiel, to zobaczymy łącznie ośmiu polskich tenisistów i tenisistek:

  • Natalia Bajor
  • Natalia Partyka
  • Katarzyna Węgrzyn
  • Anna Węgrzyn
  • Jakub Dyjas
  • Samuel Kulczycki
  • Maciej Kubik
  • Miłosz Redzimski

Pozostała jeszcze rywalizacja deblistów. Pierwszym duet stanowić będą Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck, czyi wicemistrzowie Europy z 2021 roku. Następne pary deblowe tworzą: Maciej Kubik i Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski i Mołdawianin Vladimir Ursu, a wśród kobiet Natalia Bajor i Natalia Partyka oraz siostry Katarzyna Węgrzyn i Anna Węgrzyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...