STS KOD PROMOCYJNY

Znamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaInneZnamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym

13 sierpnia w Monachium rozpoczną się Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym, a polscy kibice zobaczą w akcji biało-czerwonych w singlu, deblu i grze mieszanej. Polski Związek Tenisa Stołowego poinformował o kształcie kadry na ME.

Mistrzostwa Europy w stolicy Bawarii potrwają od 13 do 21 sierpnia. Rywalizować będą nie tylko tenisiści stołowi, bo w Monachium o miano najlepszych na Starym Kontynencie powalczą przedstawiciele wielu dyscyplin.

Skupiając się na rywalizacji na tenisie stołowym, znamy już dokładną kadrę Polski. W grze mieszanej biało-czerwoni mogli zgłosić dwie pary i tak też uczyniono. Pierwszym duetem mieszanym będzie para Samuel Kulczycki/Katarzyna Węgrzyn, a drugim Jakub Dyjas/Natalia Partyka. Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn zdobywali mistrzostwo Polski trzy razy z rzędu, w latach 2019-2021. Z kolei duet Jakub Dyjas i Natalia Partyka już kilka razy razem startowali w Mistrzostwach Świata i Europy.

Jeśli chodzi o singiel, to zobaczymy łącznie ośmiu polskich tenisistów i tenisistek:

  • Natalia Bajor
  • Natalia Partyka
  • Katarzyna Węgrzyn
  • Anna Węgrzyn
  • Jakub Dyjas
  • Samuel Kulczycki
  • Maciej Kubik
  • Miłosz Redzimski

Pozostała jeszcze rywalizacja deblistów. Pierwszym duet stanowić będą Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck, czyi wicemistrzowie Europy z 2021 roku. Następne pary deblowe tworzą: Maciej Kubik i Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski i Mołdawianin Vladimir Ursu, a wśród kobiet Natalia Bajor i Natalia Partyka oraz siostry Katarzyna Węgrzyn i Anna Węgrzyn.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...