Agnieszka Skalniak-Sójka wygrała wyścig kolarski Gracia – Orlová 2022

Strona głównaKolarstwoAgnieszka Skalniak-Sójka wygrała wyścig kolarski Gracia – Orlová 2022

Spory sukces w Czechach odniosła kolarka Agnieszka Skalniak-Sójka. Polka na co dzień reprezentuje barwy ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław i zwyciężyła w etapowym wyścigu Gracia – Orlová 2022. Reprezentantka Polski wygrała 3 z 5 etapów tegorocznego wyścigu i ostatecznie zwyciężyła w klasyfikacji generalnej z przewagą 29. sekund nad Szwedką Jenny Rissveds. Tuż za podium znalazła się kolejna z Polek Dominika Włodarczyk, która ukończyła rywalizację na 4. miejscu.

Pewny triumf Agnieszki Skalniak-Sójka

Jeszcze przed startem rywalizacji w Czechach w gronie faworytek wymieniano Agnieszkę Skalniak-Sójkę i Polka nie zawiodła pokładanych w niej nadziei. Została pierwszą liderką wyścigu po tym, jak ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław zwyciężył w jeździe drużynowej na czas. Na drugim etapie Agnieszka Skalniak-Sójka straciła plastron liderki na rzecz Szwedki Jenny Rissveds, jednak od trzeciego etapu wszystko wróciło do normy. Polka ponownie zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i prowadzenia nie oddała już do końca. Na ostatnim etapie jeszcze powiększyła przewagę.

Świetna jazda na ostatnim etapie

Choć ostatni etap wyścigu Gracia – Orlová 2022 liczył tylko 102 kilometry, to jednak na kobiecy peleton czekało kilka lotnych premii. W związku z tym liderująca Agnieszka Skalniak-Sójka musiała kontrolować rywalki, bo na dystansie mogła stracić sporo sekund. Postanowiła nie oglądać się na to, co zrobią inne zawodniczki i to ona zgarnęła aż 16 sekund bonifikaty na lotnych premiach, co przypieczętowało jej zwycięstwo w wyścigu. Ponownie okazała się najlepsza także na finiszu i zasłużenie wygrała etap. Tuż za nią finiszowała Karolina Karasiewicz z TKK Pacific Nestle Fitness.

Jak poszło innym reprezentantkom Polski?

Zwycięstwo Agnieszki Skalniak-Sójki to duży sukces, jednak pozostałe Polki również spisały się bardzo dobrze. Na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej skończyła Dominika Włodarczyk z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław, której do podium zabrakło 28 sekund. Miejsca pozostałych Polek to: 13. Monika Brzeźna (ATOM), 14. Karolina Karasiewicz (TKK), 17. Natalia Krześllak (TKK), 27. Daria Pikulik (ATOM), 30. Dorota Przęza (TKK), 43. Oliwia Majewska (TKK), 56. Katarzyna Wilkos (ATOM), 72. Patrycja Lorkowska (TKK), 81. Maja Wróblewska (TKK).