STS KOD PROMOCYJNY

Brąz polskiej drużyny sprinterek na zawodach Pucharu Narodów w kolarstwie torowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoBrąz polskiej drużyny sprinterek na zawodach Pucharu Narodów w kolarstwie torowym

Reprezentantki Polski w kolarstwie torowym znakomicie zaprezentowały się w kanadyjskim Milton i wywalczyły brązowy medal Pucharu Narodów w sprincie drużynowym. Biało-czerwone pojechały w składzie: Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak. Po kwalifikacjach awansowały do małego finału. Tam o pół sekundy pokonały zawodniczki z Wielkiej Brytanii. Zawody wygrały Meksykanki. 

Ostatni Puchar Narodów w tym sezonie

W kanadyjskim Milton rozgrywane są ostatnie zawody Pucharu Narodów w kolarstwie torowym w tym sezonie. Zawody te wliczane sa do rankingu kwalifikacyjnego Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. Tym bardziej cieszy nas dobra postawa polskiej drużyny sprinterek, która sięgnęła po brązowy medal. Niestety słabiej poszło naszej drużynie męskiej, która skończyła rywalizację na siódmym miejscu. 

Droga Polek do brązowego medalu 

Polki nie miały najłatwiejszej drogi do medalu. Polki świetnie pojechały bieg kwalifikacyjny, który wygrały z czasem 47,555 i rozbudziły apetyt na medal. Do zawodów zgłosiło się siedem reprezentacji. Niestety to biało-czerwone musiały jechać I rundę samotnie. Nie miały punktu odniesienia do rywalek, co znacznie utrudnia jazdę. Ostatecznie linię mety minęły z czasem 47,615, co dało awans do małego finału. O złoto w Milton walczyły Kanadyjki i Meksykanki, a o brąz Polki i Brytyjki. 

W biegu medalowym Polki pojechały 47,569. Pozwoliło to im na wyraźne wyprzedzenie Brytyjek. Na mecie zmierzono różnicę około pół sekundy. Dzięki temu Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak wywalczyły brązowy medal zawodów Pucharu Narodów w sprincie drużynowym. W wielkim finale najlepsze okazały się Meksykanki, które wygrały z Kanadyjkami. 

Niestety pozostali reprezentanci Polski nie zbliżyli się do miejsc medalowych. Męska drużyna sprinterów zakończyła zmagania na siódmym miejscu. W wyścigu drużynowym nasze panie odpadły już w I rundzie. Lepiej poszło siostrom Darii i Wiktorii Pikulik w madisonie kobiet, który ukończyły na siódmym miejscu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...