Świetna jazda i drugie miejsce Katarzyny Niewiadomej na 4. etapie Women’s Tour 2022

Strona głównaKolarstwoŚwietna jazda i drugie miejsce Katarzyny Niewiadomej na 4. etapie Women's Tour...

Znakomicie na czwartym etapie tegorocznego Women’s Tour w Wielkiej Brytanii spisała się Katarzyna Niewiadoma. Jeżdżąca na co dzień w barwach Canyon//SRAM Racing zawodniczka finiszowała na drugim miejscu tylko za Australijką Grace Brown z FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope. Dzięki temu przesunęła się w klasyfikacji generalnej aż o 15 miejsc i została wiceliderką. Do końca zmagań pozostały już tylko dwa etapy i Polka pozostaje w grze o triumf w Women’s Tour 2022. 

Atak na 6 kilometrów przed metą

Początek czwartego etapu był bardzo rwany. Swoich sił próbowały kolejne zawodniczki w ucieczkach, jednak ostatecznie peletonowi udawało się je zneutralizować. Aż do końcowych kilometrów, gdzie z przodu jechała grupka 17. zawodniczek. Kluczowy atak tego etapu miał miejsce na 6 kilometrów przed metą, gdy z wąskiej grupy oderwała się Australijka Grace Brown, a w ślad za nią podążyły Katarzyna Niewiadoma i Włoszka Elisa Longo Borghini z Trek-Segafredo. Ostatecznie zawodniczkom udało się zbudować bezpieczną przewagę i między sobą rozstrzygnęły losy zwycięstwa w Welshpool. Na metę wjechały 10 sekund przed kolejnymi zawodniczkami. Etap wygrała Brown przed Niewiadomą i Longo Borghini. 

Ponownie dobrze spisała się Marta Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling, która finiszowała na 16. miejscu ze stratą 1:16 do czołowej trójki. W rywalizacji nie oglądaliśmy innych reprezentantek Polski.

Niewiadoma wiceliderką na dwa etapy przed końcem wyścigu

Do końca wyścigu Women’s Tour 2022 w Wielkiej Brytanii pozostały już tylko dwa etapy. Katarzyna Niewiadoma zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i traci zaledwie cztery sekundy do liderującej Grace Brown. Tym samym pozostaje w walce o zwycięstwo. Polka ma już na swoim koncie triumf w Women’s Tour. Miało to miejsce w 2017 roku. Wysokie 19. miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Marta Lach, która do liderki traci dokładnie 1:26. Peleton w piątek 10 czerwca wyruszy na trasę z Pembrey Country Park do Black Mountain, a ostatni etap zostanie rozegrany w sobotę 11 czerwca. Wówczas zawodniczki pojadą z Chipping Norton do Oxford.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...