Polacy aktywni na otwarcie Tour de Pologne. Etap dla Olva Kooija

Strona głównaKolarstwoTour de PolognePolacy aktywni na otwarcie Tour de Pologne. Etap dla Olva Kooija

Za nami wielkie otwarcie 79. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Od początku pierwszego etapu bardzo aktywni byli biało-czerwoni. Miano najaktywniejszego zawodnika uzyskał Patryk Stosz. Najwyższe miejsce z Polaków zajął Stanisław Aniołkowski, który minął linię mety jako 30. Etap z Kielc do Lublina padł łupem Holendra Olva Kooija z Jumbo-Visma. Na finiszu okazał się najszybszy i najsprytniejszy. 

Polacy zaangażowani w ucieczki jednak daleko od zwycięstwa

Już po starcie etapy w Kielcach zaczęły formować się pierwsze ucieczki. W jednej z nich znaleźli się Patryk Stosz i Mateusz Grabis (obaj kadra narodowa) oraz Kamil Małecki (Lotto Soudal). Na lotnych premiach najskuteczniejszy był Stosz, który na koniec etapu ubrał koszulkę najaktywniejszego zawodnika wyścigu. Ostatecznie wszystkie próby zostały na trasie zneutralizowane i o zwycięstwie etapowym zadecydował finisz z peletonu. Tu najwięcej sprytu zachował Olav Kooij z Jumbo-Visma. Na mecie wyprzedził Niemca Phila Bauhausa z Bahrain – Victorious oraz Belga Jordiego Meeusa z BORA – hansgrohe. Oni również zajmują trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej. 

Jak poszło Polakom?

Najlepsze miejsce z biało-czerwonych na etapie zajął Stanisław Aniołkowski z kadry narodowej, który finiszował na 30. pozycji. W pierwszej grupie znaleźli się jeszcze: 69. Marcin Budziński, 76. Piotr Brożyna (obaj kadra narodowa), 105. Łukasz Wiśniowski (EF Education-EasyPost), 115. Cesare Benedetti (BORA – hansgrohe) i 128. Filip Maciejuk (Bahrain – Victorious). W wyniku kraksy pod koniec etapu większe straty ponieśli i dalsze miejsca zajęli: 129. Patryk Stosz, 132. Jakub Kaczmarek, 133. Mateusz Grabis (wszyscy kadra nardowa), 149. Kamil Małecki (Lotto Soudal) i 156. Jakub Murias (kadra narodowa). 

Drugi etap ruszy z Chełma

Drugi etap Tour de Pologne 2022 zostanie rozegrany 31 lipca. Peleton będzie rywalizował na trasie z Chełma do Zamościa, która liczy blisko 204 kilometry. Liczymy na ponowną aktywną jazdę Polaków. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...