Wielkie zwycięstwo Rafała Majki w Dusznikach-Zdroju. Kwiatkowski trzeci

Strona głównaKolarstwoTour de PologneWielkie zwycięstwo Rafała Majki w Dusznikach-Zdroju. Kwiatkowski trzeci

Rafał Majka z ekipy UAE Team Emirates wygrał trzeci etap Tour de Pologne 2023 z metą w Dusznikach-Zdroju. Polak pojechał kapitalnie i na końcowych metrach okazał się skuteczniejszy od Słoweńca Mateja Mohoricia z Bahrain – Victorious i Michała Kwiatkowskiego z INEOS Grenadiers. Dzięki temu awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznego wyścigu dookoła Polski. 

Kapitalna jazda i zwycięstwo Rafała Majki 

Trzeci etap Tour de Pologne 2023 liczył niewiele ponad 163 kilometry. Peleton startował w Wałbrzychu, a metę przygotowano w Dusznikach-Zdroju. Pagórkowaty charakter trasy wymagał od kolarzy dobrego przygotowania. Kolarze rywalizowali m.in. na podjazdach Walim, Przełęczy Jugowskiej czy też na Zieleńcu. Najtrudniejszy był jednak ostatni odcinek z metą w Centralnym Ośrodku Sportu w Dusznikach, gdzie na ostatnim kilometrze maksymalne nachylenie wynosiło nawet 18,8%. 

W takich warunkach ze świetnej strony pokazał się Rafał Majka z UAE Team Emirates. O ile wczoraj nie udało mu się sięgnąć po zwycięstwo, tak teraz zrobił to w kapitalnym stylu. Na finiszu z większej grupy Polak okazał się najskuteczniejszy i triumfował w Dusznikach-Zdroju. Tuż za nim linię mety przeciął Słoweniec Matej Mohorić z Bahrain – Victorious, a trzeci był Michał Kwiatkowski z INEOS Grenadiers. Z dobrej strony pokazał się też 26. Marcin Budziński, który do mety dojechał 13 sekund za Majką. 

Majka wiceliderem klasyfikacji generalnej

Dobry start w Dusznikach-Zdroju pozwolił Rafałowi Majce przesunąć się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne 2023. Liderem jest Matej Mohorić, który ma 10 sekund przewagi nad Majką i jego klubowym kolegą Portugalczykiem Joao Almeidą. Tuż za podium ze stratą 12. sekund do lidera znajduje się Michał Kwiatkowski. Kolejny etap tegorocznego Tour de Pologne odbędzie się we wtorek 1 sierpnia. Kolarze będą rywalizowali na trasie ze Strzelina do Opola, która liczy blisko 200 kilometrów. Będzie to kolejna okazja do walki biało-czerwonych o czołowe pozycje. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Woryna i Zengota drużynowymi mistrzami Szwecji. Zmarzlik, Kubera i Dudek wicemistrzami

Kacper Woryna i Grzegorz Zengota wywalczyli drużynowe mistrzostwo Szwecji na żużlu w barwach Eskilstuna Smederna. W wielkim finale ich ekipa okazała się lepsza od...