Reprezentacja Polski z dziką kartą na Tour de Pologne 2023. Zaskoczenia nie było

Strona głównaKolarstwoTour de PologneReprezentacja Polski z dziką kartą na Tour de Pologne 2023. Zaskoczenia nie...

Zgodnie z oczekiwaniami reprezentacja Polski otrzymała dziką kartę na wyścig Tour de Pologne 2023. To juz tradycja, że Czesław Lang ze swoim sztabem co roku przyznaje dziką kartę Polakom. Dzięki temu w najważniejszym wyścigu kolarskim w naszym kraju możemy oglądać liczniejsze grono biało-czerwonych. Oczywiście wszystko odbyło się po uzyskaniu zgody od władz UCI. W tym roku Tour de Pologne odbędzie się już po raz 80. 

Dzika karta za wkład w rozwój sportu 

Reprezentacja Polski w kolarstwie otrzymała prawo startu w Tour de Pologne za wkład, jaki wnosi ona do rozwoju sportu w naszym kraju. W ten sposób swoją decyzję argumentowali organizatorzy wyścigu dookoła Polski. Decyzja nie mogła być inna. Obecność wielu reprezentantów Polski na starcie tego prestiżowego wyścigu sprawia, że rośnie zainteresowanie nim wśród kibiców. Ci ostatni gromadzą się tłumnie nie tylko przed telewizorami, ale także na trasach Tour de Pologne. Tym samym utwierdzają władze UCI w przekonaniu, że wyścig ten powinien posiadać rangę World Touru, którą szczyci się od wielu lat. 

Okazja do wypromowania się

Udział polskiej drużyny narodowej w Tour de Pologne to również okazja dla kolarzy do wypromowania się. To zawodnicy, którzy na co dzień reprezentują ekipy z drugiego szeregu i nie mogliby liczyć na rywalizację ze światową elitą. Po otrzymaniu dzikiej karty mogą skonfrontować swoje umiejętności i formę z najlepszymi kolarzami na świecie. Przekłada się to na poprawę poziomu sportowego polskiej drużyny narodowej.

Przykładem takiego kolarza jest m.in. Patryk Stosz z Voster ATS Team, który przed rokiem wygrał klasyfikację na Najaktywniejszego Zawodnika LOTTO. W najbliższych tygodniach powinniśmy poznać nazwiska zawodników, których do zespołu powoła trener kadry Tomasz Brożyna. 

Kiedy Tour de Pologne 2023?

Jubileuszowa 80. edycja Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca w Poznaniu. Ostatni etap wyścigu zakończy się 4 sierpnia w Krakowie. Impreza będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na okrągły jubileusz, ale również dlatego, że w tym roku Tour de Pologne obchodzi swoje 95. urodziny. Z różnych przyczyn wyścig nie był rozgrywany co roku.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Brąz Jowity Wrzesień w zapasach kobiet na Zagrzeb Open

Jowita Wrzesień wywalczyła brązowy medal w zawodach rankingowych Zagrzeb Open w zapasach kobiet. Reprezentantka Polski świetnie zaprezentowała się w kategorii wagowej do 57 kilogramów....