Poznaliśmy skład Polaków na Tour de Pologne 2023

Strona głównaKolarstwoTour de PolognePoznaliśmy skład Polaków na Tour de Pologne 2023

Na niespełna trzy tygodnie przed startem 80. edycji Tour de Pologne poznaliśmy skład reprezentacji Polski na ten wyścig. Nasza drużyna wystąpi w wyścigu etapowym rangi UCI Worldtour, dzięki dzikiej karcie otrzymanej od organizatorów. Skład biało-czerwonych prezentuje się następująco: Marcin Budziński, Jakub Kaczmarek, Norbert Banaszek, Patryk Stosz, Piotr Brożyna, Maciej Paterski i Bartłomiej Proć. Poza nimi Polaków będziemy oglądać w ekipach na stałe jeżdżących w zespołach z elity. 

Kadra bez większych zaskoczeń

Przy powołaniach do kadry na Tour de Pologne 2023 obyło się bez większych zaskoczeń. Trzon drużyny stanowią kolarze z zespołów HRE Mazowsze Serce Polski oraz Voster ATS Team. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa dla Macieja Paterskiego. Wszystko dlatego, że w Tour de Pologne wystartuje po raz 13. w karierze i pod tym względem zrówna się z Michałem Gołasiem. Poza nim w naszej drużynie narodowej na polskich szosach zobaczymy jeszcze: Marcina Budzińskiego, Jakuba Kaczmarka, Norberta Banaszka, Patryka Stosza, Piotra Brożynę i Bartłomieja Procia. Rolę rezerwowych pełnić będą Mateusz Kostański i Tomasz Budziński. Choć kolarze polskiej kadry raczej nie mają szans na końcowe zwycięstwo, to jednak liczymy na to, że będą bardzo aktywni na poszczególnych etapach i mocno zaznaczą swoją obecność w peletonie. 

Kogo jeszcze zobaczymy w Tour de Pologne?

Już tradycyjnie w Wyścigu Dookoła Polski zobaczymy również liczne grono biało-czerwonych, którzy na co dzień ścigają się w zespołach z elity. Na ten moment potwierdzony został udział takich kolarzy jak m.in.: Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), Łukasz Owsian (Team Arkéa Samsic), Rafał Majka (UAE Team Emirates), Alan Banaszek i Stanisław Aniołkowski (obaj Human Powered Health).

Tegoroczna edycja Tour de Pologne odbędzie się w dniach 29 lipca – 4 sierpnia. Kolarze rozpoczną zmagania w Poznaniu, a zakończą już tradycyjnie w Krakowie. Liczymy na to, że Polacy włączą się do walki o najwyższe cele. Rok temu zmagania wygrał Brytyjczyk Ethan Hayter z INEOS Grenadiers. Możliwe, że w tym roku powalczy o obronę tytułu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Brąz Jowity Wrzesień w zapasach kobiet na Zagrzeb Open

Jowita Wrzesień wywalczyła brązowy medal w zawodach rankingowych Zagrzeb Open w zapasach kobiet. Reprezentantka Polski świetnie zaprezentowała się w kategorii wagowej do 57 kilogramów....