STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Primoż Roglić wygrał wyścig Paryż-Nicea. Ogromny pech biało-czerwonych 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoPrimoż Roglić wygrał wyścig Paryż-Nicea. Ogromny pech biało-czerwonych 

Za nami kolejny z prestiżowych wyścigów etapowych w kolarstwie szosowym. Tym razem najlepsi kolarze w peletonie rywalizowali na ośmiu etapach na trasie Paryż-Nicea. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Słoweniec Primoż Roglić z Jumbo-Visma. Niestety o sporym pechu mogą mówić Polacy. Na dzień przed startem wyścigu pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic, co wykluczyło go z peletonu. Wyścigu nie ukończył także Łukasz Wiśniowski z EF Education-EasyPost, który wycofał się na 5. etapie. 

Łukasz Owsian z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Na dzień przed startem rywalizacji pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał Łukasz Owsian. W związku z tym reprezentant Polski zamiast na rower, musiał udać się na przymusową izolację i nie wystartował w etapowym francuskim klasyku. Polak miał być ważnym punktem ekipy Team Arkéa Samsic, gdzie miał wspierać swojego lidera Kolumbijczyka Nairo Quintanę. Miejsce Łukasza Owsiana w peletonie w ostatniej chwili zajął Francuz Laurent Pichon. Ostatecznie Nairo Quintana ukończył zmagania na 5. pozycji i do podium stracił zaledwie 66 sekund. 

Łukasz Wiśniowski wycofał się na 5 etapie

Od początku w peletonie pojawił się Łukasz Wiśniowski z EF Education-EasyPost. Na tym etapie Polak zajmował odległe miejsce w klasyfikacji generalnej, ponieważ jego głównym zadaniem było wspieranie kolegów z zespołu. Niestety w peletonie szerzył się wirus, dlatego do mety w Nicei dojechało zaledwie 59. zawodników i wśród nich zabrakło Polaka. Na pierwszych czterech etapach Łukasz Wiśniowski zajmował kolejno miejsca: 109, 85, 118 i 133. 

Primoż Roglić z kolejnym zwycięstwem

Zwycięzcą wyścigu Paryż-Nicea został Słoweniec Primoż Roglić z Jumbo-Visma. O 29 sekund wygrał on z Brytyjczykem Simonem Yatesem z Team BikeExchange – Jayco. Na najniższym miejscu podium uplasował się Kolumbijczyk Daniel Felipe Martinez z INEOS Grenadiers, który do Roglicia stracił ponad 2,5 minuty. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...