STS KOD PROMOCYJNY

Primoż Roglić wygrał wyścig Paryż-Nicea. Ogromny pech biało-czerwonych 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoPrimoż Roglić wygrał wyścig Paryż-Nicea. Ogromny pech biało-czerwonych 

Za nami kolejny z prestiżowych wyścigów etapowych w kolarstwie szosowym. Tym razem najlepsi kolarze w peletonie rywalizowali na ośmiu etapach na trasie Paryż-Nicea. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Słoweniec Primoż Roglić z Jumbo-Visma. Niestety o sporym pechu mogą mówić Polacy. Na dzień przed startem wyścigu pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic, co wykluczyło go z peletonu. Wyścigu nie ukończył także Łukasz Wiśniowski z EF Education-EasyPost, który wycofał się na 5. etapie. 

Łukasz Owsian z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Na dzień przed startem rywalizacji pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał Łukasz Owsian. W związku z tym reprezentant Polski zamiast na rower, musiał udać się na przymusową izolację i nie wystartował w etapowym francuskim klasyku. Polak miał być ważnym punktem ekipy Team Arkéa Samsic, gdzie miał wspierać swojego lidera Kolumbijczyka Nairo Quintanę. Miejsce Łukasza Owsiana w peletonie w ostatniej chwili zajął Francuz Laurent Pichon. Ostatecznie Nairo Quintana ukończył zmagania na 5. pozycji i do podium stracił zaledwie 66 sekund. 

Łukasz Wiśniowski wycofał się na 5 etapie

Od początku w peletonie pojawił się Łukasz Wiśniowski z EF Education-EasyPost. Na tym etapie Polak zajmował odległe miejsce w klasyfikacji generalnej, ponieważ jego głównym zadaniem było wspieranie kolegów z zespołu. Niestety w peletonie szerzył się wirus, dlatego do mety w Nicei dojechało zaledwie 59. zawodników i wśród nich zabrakło Polaka. Na pierwszych czterech etapach Łukasz Wiśniowski zajmował kolejno miejsca: 109, 85, 118 i 133. 

Primoż Roglić z kolejnym zwycięstwem

Zwycięzcą wyścigu Paryż-Nicea został Słoweniec Primoż Roglić z Jumbo-Visma. O 29 sekund wygrał on z Brytyjczykem Simonem Yatesem z Team BikeExchange – Jayco. Na najniższym miejscu podium uplasował się Kolumbijczyk Daniel Felipe Martinez z INEOS Grenadiers, który do Roglicia stracił ponad 2,5 minuty. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...