STS KOD PROMOCYJNY

Trzecie miejsce Katarzyny Niewiadomej w wyścigu Women’s Tour

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTrzecie miejsce Katarzyny Niewiadomej w wyścigu Women's Tour

Na trzecim miejscu brytyjski wyścig etapowy Women’s Tour 2022 zakończyła Katarzyna Niewiadoma. Ostatni etap ukończyła w finiszującej grupie i nie zdołała wyprzedzić znajdujących się przed nią w generalce Włoszki Elisy Longo Borghini i Australijki Grace Brown. Ostatecznie zmagania wygrała Włoszka, która na ostatnim etapie była trzecia. Dla Polki jeżdżącej w barwach Canyon//SRAM Racing to kolejny sukces w karierze. W wyścigu udział brała jeszcze Marta Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling, która zajęła 14. miejsce w generalce. 

Na tym etapie nie dało się odjechać

Ostatni etap tegorocznego wyścigu Women’s Tour był stosunkowo płaski i prowadził z Chipping Norton do Oxfordu. Peleton rywalizował na angielskich szosach, jednak trudno było na nich o skuteczny odjazd. Każdą próbę peleton skutecznie neutralizował, a czołowe zawodniczki klasyfikacji generalnej skrzętnie się pilnowały. To sprawiło, że o wszystkim miał zadecydować finisz z grupy. Niestety Katarzyna Niewiadoma została przyblokowana i nie miała większych szans na włączenie się do walki o etapowe zwycięstwo, które mogło dać jej triumf w całym wyścigu. Ostatecznie Polka dojechała na 20. miejscu i w klasyfikacji generalnej zajęła trzecie miejsce. 

Women’s Tour 2022 padł łupem Włoszki Elisy Longo-Borghini z Trek-Segafredo. Zawodniczka zajęła trzecie miejsca na ostatnim etapie i rzutem na taśmę wyprzedziła o sekundę w klasyfikacji generalnej Australijkę Grace Brown. Kolarka FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope na ostatnim etapie była 12. Katarzyna Niewiadoma straciła do Longo-Borghini 5 sekund, a do Brown 4 sekundy. O kolejne 19 sekund wygrała z czwartą w klasyfikacji generalnej Australijką Alexandrą Manly z Team BikeExchange – Jayco. 

Dobra jazda Marty Lach

Kolejny dobry start w tym sezonie zaliczyła Marta Lach z zespołu Ceratizit-WNT Pro Cycling. Polka cały czas trzymała się blisko czołówki i ostatecznie zakończyła Women’s Tour 2022 na 14. miejscu. Do zwyciężczyni straciła 2:17. W peletonie oglądaliśmy tylko dwie reprezentantki Polski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...